Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Vánoční svíčky aneb teplo domova

Ahojky, děvčata Na 100% vím, že teď před vánoci, když je zima, sychravo a takové to ''pošmourné'' počasí, vetšina z nás pálíme svíčky jako o duši. Tak třeba já. Naše rodina na svíčky moc není, ale já jsem naprostý maniak. Je vám asi jasné, že nejvíce svíčky pálím v tomto zimním období, ale najdou se i letní dny, kdy si ráda tu svíčku zapálím. Já osobně mám ráda zásadně vonné svíčky, i když sem tam si ňákou tu čajovku bez vůně taky nechám líbit. Ovšem obecně vonné svíčky jsou život. Světlo plamene krásně osvětlí místnost a dodá jí takový příjemný útulný romantický nádech, no a vůně vše krásně provoní a dodá skvělou atmosféru. A to se vyplatí:-D Na jaře mám nejradši nějaké lehčí, svěží květinové vůně. Může to být třeba lilie, orchidej, směs květů, růže a jiné květinky. V létě mám nejradši ty svěží vůně (to vám dá asi smysl*smile*) například citron, limetka, grep nebo třeba meloun. Na podzim ráda přitvrdím a lupnu si na okno lesní plody, borůvku, jahodu, jablko (i když to záleží svíčku od svíčky, jak je to jablko silné) a nebo jiné ovocné vůně. No a na zimu zejména před vánoci miluju vše sladké a ''těžké'' - vůni perníčků, mandlí a třeba i vanilky No a celoročně miluju antitabaco. Hodí se naprosto ke všemu a vždy za každé okolnosti nádherně voní.   Ovšem jsem před nedávnou dobou přišla na jednu skvělou věc. Tvoření svíček. Třeba já osobně jsem to vůbec neznala a pak jsem viděla na pinterestu gelové svíčky a naprosto mě to uchvátilo. Nic na tom není, je to jednoduché, levnější a svíčka může mít jakoukoliv barvu, vůni, můžou se jak barvy, tak vůně vrstvit a vše se může zdobit dle vaší libosti a fantazie. Nejvíce mě na tom baví, že si to prostě můžu udělat naprosto podle mého. A když mám sem tam nouzi co dát někomu ke svátku tak mu lupnu svíčku.:-D A hlavně na tom nic není. Já si kupuji ty gely (jakože vosky) v OPTYSU, stojí kolem 60kč, jsou k tomu i knoty a kalíšky neboli skleničky kam to potom naliju vymývám ze starých svíček. A příprava je jednoduchá: 1) ve vodní lázni si rozpustím gely 2) mezi tím si kápnu kousek rozpuštěného gelu na spodek vymyté skleničky a přilepím tam knot 3) až mám gely rozpuštěné přikápnu do nich vonnou esenci a naliju si je do skleničky, knot si pomocí dvou propisek upevním ve svislé rovině a dám do chladu (rychleji zatuhnou) 4) po vytuhnutí ustříhnu knot zhruba 1-2 cm od svíčky a máme hotovo!   Náhledová fotka je můj konečný výsledek svíček *heart* PS: svíčky dokáží neskutečně dlouho hořet Děkuji za přečtení a přeji pěkný advent*heart*                                      

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kuchyně Gorenje přinášejí do projektu Rezidence Tyršovka komplexní řešení interiérů na míru

Související články