Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Městský pivovar v Brně zase vaří pivo

Celých 150 let to trvalo, ale konečně se do historického domu zase vrací varna na výrobu zlatavého moku. Postarali se o to nový majitelé, kteří mají v pivovarnictví nemalé zkušenosti. Jde totiž o majitele Pivovaru Dalešice, pivovaru filmových Postřižin. Brněnský městský pivovar sice nevstoupil do dějin jako filmová legenda, zato zde působil nejslavnější český sládek František Ondřej Poupě. A právě ten dal nové pivnici jméno. Z Domu stavařů, jak budovu na rohu ulic Starobrněnská a Dominikánská brňané nazývají, je nově zrekonstruovaný Pivovarský dům Poupě. Oficiálně se tady začíná čepovat na konci září, kdy se v Brně slaví Slavnosti piva F.O. Poupěte. V říjnu 2020 už by měl fungovat v běžném režimu, pokud tedy nezasáhne vyšší moc a nějaké restrikce související s koronavirem. Kdo ví... Pivovarský dům Poupě odkazuje na tradici zdejšího pivovarnictví, ale současně nabídne také nové druhy piva. Půjde o svrchně kvašené speciály, tzv. Craft beer. Více v článku u kocoura...

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kuchyně Gorenje přinášejí do projektu Rezidence Tyršovka komplexní řešení interiérů na míru

Související články