Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Luxusní dezert z jablíček či hruštiček

Moje pětiletá dcera okomentovala chuť tohoto dezertu jako nejlepší, co kdy jedla, a že chutná, jak kdyby tam byla čokoláda. A čokoláda, to je prostě nejvíc, chápete.  Pokud si chcete rovnou upéct velký plech, u nás malé nemají význam, tak si připravte: Cca. 1300g jablek či hrušek (nebo od každého trochu jako já) Rozinky, skořici a co máte v jablíčkách rádi Citronovou kůru 400g Hladké mouky Jedno máslo 2 lžíce třtinového cukru   Na drobenku: 200g ovesných vloček 160g třtinového cukru 160g másla   Rozměklé máslo, mouku a cukr smícháme na nelepivé těsto, v případě potřeby kápneme trošku vody. Těsto vyválíme nebo vyťapkáme na pečící papír na plech, mírně přes okraje, aby nám šťáva nevytékala pod těsto. Jablíčka a hrušky vykrájíme, nastrouháme, přidáme citrónovou kůru, rozinky a rozprostřeme na těsto. Ovesné vločky s máslem a cukrem smícháme a vytvoříme drobenku. Tu poklademe na nastrouhanou vrstvu jablek a hrušek. Rozehřejeme troubu a pečeme do zlatova, cca 45 min při 200 stupních.   Dobrou chuť    

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kuchyně Gorenje přinášejí do projektu Rezidence Tyršovka komplexní řešení interiérů na míru

Související články