Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Králík na česneku podle mojí babičky

Když jsem byla malá, byl králík jednou za týden na oběd pravidelně, to měli oboje prarodiče ktalíkárny plné ušáčků. Pak přišel králičí mor, a králíci rychle zmizeli i z našeho jídelníčku. Až když jsem byla na vysoké, se jedna kamarádka z vesnice zeptala, jestli nechceme králíka. Mamka se toho chytila a začala si je brát pravidelně, a jednou nabídla i mě. Já jsem ho pekla, ale nebylo to ono. Pak jsme jednou obědvali u mamky a moc jsme si pochutnali, vzala jsem si recept a od té doby už nedělám králíka jinak.  Recept je velmi jednoduchý, králíka je nutné rozdělit. Hlavu a páteř s hrudníkem vařím na polévku a nohy a větší pásy masa z hrudníku a zad vařím na hlavní jídlo. Je potřeba slanina, palička česneku, sůl a pepř. Česnek rozmačkám a utřu se solí. Do pásu masa zabalím slaninu a potřu česnekem, aby se váleček nerozbalil, propíchnu / spojím ho párátkem. Všechny části potřu česnekem. V hrnci osmažím slaninu, aby pustila tuk, případně přidám lžíci sádla. Vložím maso a nechám z obou stran na prudko opéct. Poté přiklopím pokličkou a nechám hodinu a půl dusit. Důležité je pokličku neodklopit, aby neunikla pára. No, a po hodině a půl je hotovo! Jako příloha mi nejvíce chutnají brambory.   Dobrou chuť

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kuchyně Gorenje přinášejí do projektu Rezidence Tyršovka komplexní řešení interiérů na míru

Související články