Dnes si odložím recept na čočkovou polévku. Taky neradi vaříte podle receptu, kde si máte vše zalít vývarem? Ano, neustále mám po ruce vývar, který můžu použít :) jak to řešíte? Já si dělám v podstatě zeleninový vývar při samotném vaření. Jak na to? Přečtěte si můj recept:
Připravte si:
200g čočky
2 mrkve
Cibuli i možno kousek pórku
3 stroužky česneku
Petržel
Kousek celeru
3 brambory
3 kvalitní párečky nebo slaninku
Propláchneme čočku, zalijeme vodou a dáme vařit. Na plátky nakrájené mrkve, petržel, celer a brambory orestujeme a přidáme k čočce. Dále opečeme cibulku s česnekem a pórkem nejlépe na sádle a přidáme k čočce. Vaříme do změknutí. Mezitím nakrájíme párečky na plátky a taktéž opečeme. Až je vše měkké, rozmixujeme tyčovým mixérem, jak to má kdo rád - úplně do hladka, nebo necháme menší kousky. Osolíme, opepříme, můžeme zakápnout troškou octa. Polévku nabereme na talíř na posypeme orestovaným párkem či slaninou.
Dobrou chuť!






.jpg)


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...