Začínáte s partnerem přemýšlet o tom, že založíte rodinu, případně se zabýváte myšlenkou, že svému malému jedináčkovi pořídíte sourozence? Pak je možná na čase zamyslet se nad změnou životního stylu. To abyste na miminko nemuseli čekat déle, než je nutné.
Ačkoli to, zda a kdy otěhotníte, má ve velké míře v rukou „matka příroda“, nikdo neříká, že jí nemůžete trochu pomoci. Jak?
Hmotnost není jen číslo
Není žádné tajemství, že na naše šance na otěhotnění má poměrně významný vliv také naše hmotnost. Ženy s obezitou, ale i nadváhou, mohou být v nevýhodě. A to nejen při samotných snahách o miminko. Během těhotenství ženám s více než několika kilogramy navíc hrozí například vyšší riziko nebezpečného krevního tlaku (a s ním spjatých komplikací) nebo těhotenské cukrovky. Jestliže tedy s nadváhou bojujete, je na čase se s ní rozloučit (ale pozor na příliš drastické a nesmyslné diety, ty by mohly nadělat více škody než užitku). Vsaďte na pestrou a vyváženou stravu v kombinaci s pohybem. A když už jsme u skladby jídelníčku, nejen ženy s kily navíc by se na něj měly zaměřit…
Co na srdci, to na talíři
Jídelníček je během snah o otěhotnění velkým tématem. Existuje spousta babských rad, co jíst a nejíst, nicméně obecným pravidlem zůstává, že ženy, které touží po miminku, by se měly vyhnout polotovarům, uzeninám, cukru, potravinám s bílou moukou, smaženým dobrotám, potravinám s obsahem konzervantů, sladidel, umělých aromat nebo barviv. A k tomu vynechejte limonády (s cukrem i se sladidly), ale také energetické drinky a alkohol (jistě, nic se nestane, když si občas dáte třeba sklenku vína nebo pivo, ale ve větším množství se alkoholu vyhněte). Naopak vsaďte na čerstvé potraviny, spoustu ovoce, zeleniny, ořechů a semen, kvalitního libového masa, mléčných výrobků a další. Můžete zkusit užívání některých doplňků stravy, především kyseliny listové. Nicméně platí, že pilulky samy o sobě nic nezmůžou, pokud nedáte sbohem nezdravému životnímu stylu.
Milujte se (a množte se)
Občas se stává, že se snaha o otěhotnění promění na milování podle rozvrhu, kdy musejí být oba partneři „na značkách“, aby se vše povedlo. Jenže ono se často nic nepovede. Pokud se budete nadmíru stresovat, pokusy o miminko si značně ztěžujete (stresové hormony mohou pořádně „rozhodit“ i ty pohlavní). A pak – milovat se jednou, maximálně dvakrát za 28 dní vůbec nemusí stačit (klidně si sexu užívejte třikrát čtyřikrát týdně). Nikdo samozřejmě netvrdí, že byste sex neměli plánovat. Určitě se vyplatí vědět, kdy ovulujete, a tedy kdy máte své plodné dny. Existuje řada ovulačních testů, případně můžete požádat o pomoc svého gynekologa.
Existuje spousta babských rad, které se týkají polohy při milování nebo té „správné“ hodiny pro početí potomka, nicméně žádná z nich nebyla vědecky potvrzena. Občas se doporučuje po milování držet nohy nahoře (ideálně v pozici „svíčky“), abyste usnadnila cestu spermiím k vajíčku. Zda to funguje, také není zcela jasné, nicméně to rozhodně ničemu neublíží. Pomoci spermiím však skutečně můžete například používáním vaginálního gelu GYNELLA® Natal Ferti Gel. Působí nejen na poševní prostředí ženy a upravuje jeho pH, ale díky obsahu myo-inositolu dokáže stimulovat i spermie. Navíc obsahuje kyselinu hyaluronovou, která přispívá k hydrataci intimních partií.
Foto: Shutterstock

Chcete se o produktech Gynella, které jsou zaměřeny na intimní hygienu, dozvědět víc? Přijďte na náš Den, kdy se mám ráda, jehož je Gynella hlavním partnerem. Potkáme se 14. 3. 2020 na Luka Living Praha nebo v Galerii Šantovka Olomouc.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account