Ačkoli se říká, že vrásky v okolí očí značí, že se jejich majitel či majitelka často směje, nemusí to být tak docela pravda. K jejich vzniku přispívá řada faktorů a zlozvyků. Navíc ne vždycky jsou ti, co je mají, za vrásky rádi. Dá se jim vůbec předcházet? A jak postupovat, pokud se vějířků v okolí očí chceme zbavit?
Kůže v okolí očí je velmi jemná, delikátní a je v ní spousta mimických svalů, díky tomu má větší sklon ke tvorbě vrásek. Vrásky od smíchu jsou hezké, s těmi není potřeba bojovat, postupem věku (většinou od třiceti let) se ale mohou prohlubovat a přidávat na věku.
Prevence existuje
S prevencí začněte doma. Zkuste například neusínat na břiše, protože tím, že spíte se zkrabatělým obličejem na polštáři se vrásky prohlubují. Samozřejmostí by měl být i kvalitní hydratační krém, určený speciálně na oční okolí. S vhodnými očními krémy je dobré začít již od 25 let. Aplikujte je vždy jemným poklepáváním.
Důležité je také dodržovat dostatečný pitný režim a omezit kouření, které výrazně přispívá ke stárnutí pokožky. Dobrým doplňkem je i užívání vitamínů ze skupiny A, C a E.
Sluneční brýle noste nejen v létě, chrání před slunečními paprsky a zabraňují mžourání do sluníčka, které prohlubuje mimické vrásky.
Jak vrásky řešit
Pokud jsou vrásky kolem očí již viditelné, bohužel prevence ani „zázračné“ krémy nepomohou. Skvělou volbou, jak dodat pokožce vláhu a zmírnit vrásky kolem očí, je mezoterapie očního okolí.
Jedná se o velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v oblasti očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky. Aby ale byl zákrok dlouhodobý, je důležité opakovat ho až 3x s odstupem týdne až dvou.
Na výrazné vrásky a vějířky kolem očí je ideální botulotoxin. Samozřejmě sval se jeho aplikací deaktivuje pouze v takové míře, aby se omezila mimika a neprohlubovaly vrásky. Aplikace botolutoxinu má také velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Efekt aplikace přetrvává obvykle 4 až 6 měsíců, ale jelikož po tuto dobu omezíme částečně mimiku, vrásky se vyhladí a zůstávají méně výrazné i po dobu delší.
Rozhodnete-li se využít botulotoxinu, je třeba dbát opatrnosti při volbě lékaře, který předejde aplikaci v nadměrné míře, jež způsobuje nepřirozeně strnulý výraz s výrazně omezenou mimikou. tzv. přepíchnutí. Tady platí při každé aplikaci, že méně je více, vždy se dá efekt po pár dnech ještě povzbudit.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account