Známe to všechny… Někdy bychom potřebovaly, aby den měl ideálně 48 hodin a my stihly práci, rodinu a ještě našly nějaký čas sami pro sebe. Většinou je ale realita úplně jiná: jednu minutu se probouzíme s očekáváním, co všechno za dnešní den stihnete, a druhou minutu už si říkáte: „No, tak zítra!“ I přesto, že máte nabitý diář povinnostmi, to však neznamená, že cvičení musí jít stranou. Tyhle tipy vám pomohou najít si na něj čas!

Jak si najít čas na cvičení i v nabitém programu?

Plánujte

Dojít na nákup. Vytvořit prezentaci pro nového klienta. Vyzvednout nové rukavice pro syna…. Ať už máte v diáři na dnešní den jakékoliv povinnosti, připište na seznam i vaše cvičení. Možná se vám to bude zdát jako klišé, ale pokud tuto položku uvidíte s konkrétním časem nebo místem, vaše podvědomí ji bude brát daleko více vážně než, když si jen ráno pomyslíte: „Dneska si zacvičím. Asi.“ 

Cvičte ráno

Studie dokazují, že ranní cvičení má mnoho výhod. Pokud navíc vstanete o hodinu dříve než vaše děti, stihnete si pohodlně zacvičit a ještě si uděláte kávu. Navíc pocitu, že v osm hodin už máte odcvičeno a jste nabitá energií se prostě nic nevyrovná.

Vyberte si cvičení, které vás bude bavit

Je mnohem snažší udělat si čas na aktivitu, která vás bude bavit a budete ji opravdu milovat. Pokud například nenávidíte běh, nenuťte se do něj! Stejně vyrazíte jeden týden, možná druhý a třetí už si najdete výmluvu, proč není možné vyrazit do parku. Místo toho si vyberte cvičení, které vám bude poskytovat potěšení. Může to být relaxační jóga nebo pilates, adrenalinový box nebo prostě jen chůze. Pokud se každý den budete těšit na svou hodinovou procházku, během které si třeba poslechnete svůj oblíbený podcast nebo pustíte audioknížku, garantuji vám, že budete vyrážet pravidelně a ráda.

Najděte si parťáka

Může to být kamarádka, kamarád, manžel nebo online přítel z Facebooku. Kdokoliv, kdo vás bude motivovat ve chvílích, kdy se vám nebude chtít vstát z gauče, se počítá. Oslovte sousedku a choďte se s ní proběhnout nebo projít po práci nebo se přihlaste na skupinové online lekce jógy, kde si můžete s jednotlivými účastnicemi chatovat a vzájemně se motivovat.

Foto: Shutterstock

Cvičte doma

Nemáte čas vyrazit do posilovny nebo si jít na hodinu zaběhat? Nevadí! Začněte cvičit doma, kde to máte jen pár kroků do koupelny. Ušetříte tak mnoho času zbytečnými přejezdy nebo oblékáním. Navíc cvičení doma narozdíl od drahého členství v posilovně nic nestojí! Podívejte se na internet a stáhněte si jednu z aplikací, které jsou zadarmo nebo si zacvičte podle YouTube, kde najdete nepřeberné množství inspirativních videí.

Cvičte krátce, ale intenzivně

Pokud ve svém časové harmonogramu nenajdete hodinu času na cvičení, hýbejte se alespoň 30 minut. Tento čas si totiž najde ve svém diáři každý. Odstartujte svůj trénink 15 minutovým aerobním HIIT cvičením a dalších 15 minut se věnujte třeba oblasti břicha nebo hýždí. Každý den tak můžete cvičení měnit a procvičovat různé svalové partie. Uvidíte, že výsledek se velice brzy dostaví!

Myslete pozitivně

Pokud se každý den probudíte s myšlenkou: „Uf, mě se dneska cvičit nechce.“, bude pro vás těžké hledat každodenní motivaci. Pravděpodobně budete cvičit týden nebo dva a pak se vrátíte ke své běžné rutině. Pokud však vaše první ranní myšlenka bude patřit vysněným džínám, které si chcete koupit ve velikosti 27 nebo novému modelu plavek, který si v létě hodláte obléknout bez zábran, bude nutkání zvednout zadek z gauče o poznání větší! To vám slibuji!

Buďte kreativní

Vyrážíte s dětmi na procházku a oni si berou koloběžky nebo kola? Proč vy byste si nemohla obout běžecké boty a jít se s nimi proběhnout. Uklízíte doma koupelnu? Ideální čas na to udělat u umyvadla pár dřepů. Čekáte až se uvaří voda na těstoviny? Co zkusit plank a zjistit, jestli v něm vydržíte 1 minutu? Kreativitě se ve cvičení meze nekladou a každý pohyb se počítá.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account