Samhain je den, kdy si připomínáme naše  zesnulé,  jejich duše k nám teď mají nejblíž, mohou nás vidět a navštívit, mohou nám sdělit nějaké poselství, pokud chtějí. Zároveň se však světem potulují i duchové a strašidla, nešťastné duše, které chtějí škodit, a před nimi se musíme chránit. Z toho vznikl veselý svátek Halloween, který se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu, a který však má taky hlubší smysl – strašidelné masky a veselost měly ve skutečnosti odplašit zlé duchy.
 

 
 
Živel ohně má magickou ochrannou a očistnou moc. Dovede k nám přitáhnout to dobré a zapudit to špatné a nečisté. Svíčky proto dodnes patří jak k Halloweenu, tak i k Dušičkám.
 
 

 
Za každého svého zesnulého v rodině zapalme svíčku a vzpomínejme na něj.
 
DUŠIČKY jsou u nás připomínány v den 2. listopadu.
 
Svíčky mají v tento čas i jinou funkci, než jen estetickou. Slouží jako symbol poděkování a projevení úcty k mrtvým, jako lampy na cestu k vám a zase zpět, jejich plamen nám může zprostředkovat  komunikaci s druhou stranou.
 
Svíčky a  lampičky pak po celý podzim a zimu vlastně suplují absenci přirozeného světla – slunce.
 
 
 

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/predchudcem-dusicek-byl-keltsky-svatek-samhain-najdeme-podobnosti-i-s-halloween.html

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account