Na voňavou tělovou a pleťovou kosmetiku si docela potrpím, ale musí mít kvalitní přírodní složení a vůni. Mnohdy je totiž vůně v kosmetice synonymem pro syntetickou parfemaci. Ta může být ale i přírodního charakteru ve formě esenciálních olejů z rostlin.
Neparfemované kousky u mě nemají velkou šanci a nebaví mě je ani používat, i kdyby měly sebelepší složení a účinky. Nedávno jsem přičichla ke značce Akamuti, která své produkty vyrábí ručně s konceptem založeným na přírodní léčbě využívající rostliny a stromy. Kvalita je tedy zaručena a produkty si vás získají i díky nádherným vůním.
Čistící krém s esenciálním olejem ze sladkého pomeranče vyčistí pleť od všech nečistot a odumřelých kožních buněk. Ukrývá v sobě regenerační myrhu, která pleť oživí a pomůže získat zdravý vzhled. Hodí se na všechny typy pleti, včetně té problematické.
Použití se hodí především jako maska, kdy se nanese rovnoměrně na pleť a nechá se 5 až 10 minut působit. Pak stačí setřít navlhčeným vatovým tamponem nebo houbičkou.
Já tento krém používám na závěrečné dočištění pleti po odlíčení micelární vodou a po chvilce jen setřu přebytky krému navhlčenou mořskou houbou. Tu používám na mytí obličeje už několik let a nedám na ni dopustit. Vydrží vám klidně i půl roku a nemáte z nich žádný odpad v podobě vatových tamponů. Letos jsem si pár kousků přivezla z dovolené z Řecka. Jsou krásně měkkoučké a po pravidelném používání nijak nezapáchají.
Ale zpět k čistícímu krému. Konzistence je krémová a docela jemná. Krém příjemně sladce voní po pomerančích a pleť je provoněná i po umytí.
Složení: Prunus dulcis Oil (mandlový olej), Organic Olea europa oil (extra panenský olivový olej), Cera alba (včelí vosk), Organic Citrus aurantium Essential Oil (éterický olej ze sladkého pomeranče), Pelargonium graveolons Essential Oil (pelargoniový éterický olej), Commiphora myrrha Essential Oil (myrhový éterický olej). Limonene Citronellol Geraniol Linalool Citral.
Dalším, skoro gurmánským kouskem, je čokoládová maska na pleť. Konzistence masky je prášková a je třeba ji umíchat, abyste ji mohli používat. Stačí smíchat půl lžičky prášku s takovým množstvím vody, aby byla maska ve výsledku krémová. Doporučuji použít vlažnější vodu. Vždycky když dám studenou, je to při nanášení spíše šok než příjemné. Pak už jen šup s ní na obličej, nechat působit okolo 10 minut a opláchnout vodou. Nanášet můžete buď speciálním štětcem na masku, ale vystačíte si i s prsty. Z obličeje se smývá dobře. Nemám moc v oblibě masky, u kterých si při jejich smývání udělám pořádný svinčík. Jako třeba čistící černé masky, které po zaschnutí nejdou ani z obličeje, ani z umyvadla…
Složení je opravdu výživné: kakaový prášek, vanilková semena, prášek z kakaovníku a teď se podržte – prášek z kořene marshmallow. Věděli jste, že něco takového existuje? Já doposud znala marshmallow v podobě sladkých pěnových bonbonů. Nepřestává mě udivovat, co všechno se člověk ještě při používání kosmetiky nedozví.
Maska voní přesně jako kakao a budete k ní chtít pořád čichat. Pokud máte rádi čokoládu, tak po ní mrkněte. Já to mám s čokoládou stejně jako s kávou: kávu nepiji, ale její vůni miluji. Čokoládu také nejím, ale její vůni… však víte co.
Pleť je po masce krásně hladká, čistá, zmizí i nějaké ty černé tečky. Všech se určitě nezbavíte, ale rozdíl je určitě po menším zkoumání sebe samé před zrcadlem vidět.
Máte také rádi voňavou péči v kosmetice? A po jakých maskách na pleť saháte nejčastěji?