Svatební den chce každá žena prožít jako jeden z nejkrásnějších dnů ve svém životě. Je to den, který bude zaznamenán nejen ve vašich vzpomínkách, ale i na fotografiích a videu, které si budete během svého života několikrát prohlížet.
Proto jsem pro vás dnes připravila článek s tipy na dokonalý svatební make-up. A to ať už se rozhodnete nalíčit sama, od kamarádky, nebo využijete služeb vizážistky. V případě, že se rozhodnete využít služeb profesionála, může vám být tento článek pomocníkem při hledání vizážistky, která se o vaše dokonalé nalíčení postará.
 
1. Zkouška líčení
Slouží především k tomu, abyste prakticky vyzkoušeli líčení, které budete mít ve svůj svatební den. Vizážistka by se měla zajímat o to, v čem se cítíte dobře a zároveň by vám měla umět poradit a sladit líčení ke stylu vaší svatby.
Na tuto část nezapomeňte ani v případě, že vás bude líčit kamarádka, nebo se budete líčit sama. Není nic horšího, než když se ve svůj svatební den necítíte dobře kvůli špatně zvolenému make-upu.
 
2. Příprava pleti
Před samotným začátkem líčení je potřeba pleť opečovat. I to nejdokonalejší líčení totiž nebude vypadat dobře na neošetřené pleti. Co tou péčí myslím?
Pleť by měla být především vyčištěná a hydratovaná. K dokonalosti make-up dovedete, pokud pleť i tonizujete a opečujete oční okolí. V případě, že vás na pleti trápí akné, pigmentové skvrny nebo hluboké vrásky,  je dobré začít s pravidelnou domácí péčí o pleť alespoň 4 měsíce před svatbou. Některé vizážistky nabízejí i služby kosmetického poradenství.
 
3. Aby make-up držel celý den
K tomu stačí pár přípravků, které váš make-up zafixují na celý den. Patří mezi ně např. fixační gel pod make-up, který vyhladí strukturu pleti a make-up pak vypadá na pleti mnohém lépe a přirozeněji. Na hotový make-up pak můžete použít faxační sprej, který zabraňuje rozpíjení make-upu a udržuje ho svěží po celé hodiny.
U své vizážistky se zajímejte, jestli takové přípravky používá.
 
4. Neleskněte se
Vizážistka by měla být vždy vybavena přípravky, které zabraňují lesknutí. Pokud si chcete být jisté, že vámi vybraná vizážistka se postará i o tento detail, tak se neváhejte zeptat na zkoušce líčení, jak si poradí s lesknoucí se pletí.
V případě, že si chcete dělat make-up sama, doporučuji si pořídit matující krém a matnou podkladovou bázi, která nemá rozjasňující složky, které by mohly způsobit lesknoucí efekt na pleti. V případě, že je vaše pleť smíšená a mastná, doporučuji si pořídit ubrousky pohlcující mastnotu, které určitě ocení i svatební hosté.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account