Volala mi Hanka, že by ráda online koučovací sezení. Hance je 37. let, má jedno dítě a je na rodičovské dovolené. Setkání proběhlo online formou přes Google Meet, Hanka není z Prahy a online prostor jen uvítala. Zavolala mi, protože by potřebovala pomoct ohledně návratu zpět do pracovního režimu. Rodičovská ji bude končit za rok a ona by se ráda vrátila na pracovní trh. Má obavy z toho, že ji nepůjde sladit rodinný a pracovní život. Má strach, jak to bude zvládat a zároveň se těší, že nebude stále jen doma. Zároveň si ale již odvykla a dělá ji problém komunikovat. 
Úloha mě jako systemické koučky je v tom, zjistit konkrétně od Hanky co ode mě potřebuje, s čím přichází. A jak ji v krátkém čase provést procesem změny.  Ptám se tedy Hanky co je tématem dnešního sezení, co by potřebovala probrat. Hanka sděluje, že by ráda zmapovala své pracovní možnosti.
Ptám se Hanky, kde pracovala před nástupem na rodičovskou dovolenou a zda se má v plánu vracet na stejnou pozici. Hanka odpovídá, že pracovala jako účetní v jedné firmě, kde ji místo drží, ale ona se tam vlastně vracet nechce. Musela by se vrátit na celý úvazek a končila by kolem 17. hodiny. Nezvládala by vyzvednout dcerku ze školky, a navíc Hanka prostě chce se svou dcerkou být více času. Nechce ji nechávat ve školce každý den do odpoledne. S Hankou se za pomocí specifických otázek dobíráme toho, že chce skloubit rodinný a pracovní život. Možná by ráda dělala účetní pro menší firmu, nebo nějaký spolek, kde by mohla mít kratší pracovní dobu a menší úvazek. Dalším bodem je, že Hanka by občas chtěla využívat právě homeoffice a práci si organizovat dle své potřeby. Ptám se Hanky, co už pro svůj záměr začala dělat, sděluje mi, že nic. Ptám se, co pro svůj záměr tedy udělá do příště. Hanka přemýšlí a sděluje, že osloví jedno či dvě mateřská centra, kam chodí s dcerkou, zda by neměly o účetní služby zájem. Případně zjistí, zda by ji dovolili vyvěsit inzerát, upoutávku. Dalším bodem bylo, že Hanka začala uvažovat nad tím, že by začala podnikat jako OSVČ.
Tak takhle nějak vypadá první koučovací konzultace, pokud i vy máte problém, nebo chcete nějakou změnu, neváhejte kontaktovat jakéhokoliv dobrého kouče. Můžete vyhledat mě, nebo jiného kouče. Nabízím možnost online formou, což má jak časové výhody, tak místní. Samozřejmě je možnost se setkat i osobně. Pro maminky na mateřské, rodičovské dovolené nabízím slevu za koučovací sezení, anebo možnost nějaké služby či aktivity.
Mgr. Michala Tůmová
Systemické koučování zaměřené na řešení, supervize
www.michalatumova.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account