Erik a Olive absolvovali školení pro páry o pozitivním rozdělení moci ve vztazích. Dvojice se na kurzu naučila, jak se vyvarovat ekonomické nerovnosti. Dříve měl nad finančními prostředky a majetkem rodiny moc jen Erik. Nyní se manželé o tuto zodpovědnost dělí a učí to i své děti.
V rodině není žádná mužská a ženská práce a o penězích mají manželé rozhodovat společně!
Mezinárodní organizace CARE se ve Rwandě zaměřuje na prevenci násilí založeného na pohlaví. Zejména se snaží předcházet násilí na ženách, nejen fyzickému, ale také psychickému či ekonomickému. CARE pracuje s muži a ženami – páry i jednotlivci – a snaží se společně s nimi překonat škodlivé a omezující představy o mužnosti a ženskosti. Právě ty totiž často bývají příčinou nerovnosti a vedou k pohlavně podmíněnému násilí.
“Když jsem byla malá, jen chlapci a muži směli sedět na židlích, ženy a dívky seděly na podlaze. Jedli jsme rukama, oni měli příbory,” říká Olive. “Takže jsem si vždycky myslela, že pouze muži mohou určovat pravidla. I když mi třeba manžel dal peníze, nedovolila jsem si na ně sáhnout, dokud mi to výslovně nedovolil,” dodává mladá žena.
Olive proto byla zpočátku na kurzu zmatená a rozpačitá. Brzy však s manželem došli k tomu, že potřebují ve svém vztahu více rovnosti a komunikace. Nyní o všem rozhodují společně, pomáhají si v domácnosti a vedou k tomu i své děti.

Jsou zkrátka šťastnější než kdy dřív.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account