Nedělní Zuzčino poetické okénko (7. 11. 2021)
Vážené a milé ženy, blíží se nám výročí sametové revoluce, a tak mám pro vás dnes připravené dvě kratší básně z osmdesátek a doby PŘED, kdy jsme s kamarádkou usoudily, že v podstatě jediný způsob, jak přežít v našem mládí komunistický režim, je pařit.*heart*
Snad vám ty dva staré texty vlijí do žil alespoň trochu optimismu.:) Mějte se krásně a opatrujte se. Vaše Holubička Zuzka
Nedotýkejte se vystaveného zboží
(Procházka večerní Prahou)
Co na mě tak zíráš
člověče?
Tvůj pohled mi nahání
hrůzu
takhle se nekoukej
Nejsem panna do vitríny
ani na hraní
a to že mám krátkou sukni
a trochu tenkou blůzu
snad ještě neznamená
že jsem na prodej
(1987)
Ta dnešní
Poslední metro
mělo ten den slabý žaludek
zvrátilo nás
a ještě si za námi odplivlo
Do tmy
se ozval něčí výkřik
Ta dnešní mládež...!
Jakže to říkal ten diskžokej?
aha:
Hezkou
a ú s p ě š n o u
noc
(1986)
