Asi se většina z nás shodne (kromě IT, jak jinak), že není ideální čas měnit zaměstnání. Respektive, bude to trochu náročnější, než před rokem, kdy se zaměstnavatelé předháněli v boji o každý vhodný kus (zaměstnance).
 
Bohužel, COVID přinesl hodně a jednou z věcí je strach ze ztráty zaměstnání a omezení růstu platu či snížení benefitů.
 
Je to logické, pokud očekáváme ztráty, omezujeme výdaje, abychom na ně byli připraveni. Pokud čekáme propouštění a můžeme si vytáhnout černého Petra, nebudeme pořádat nájezdy na eshopy a rozbíjet prasátko.
 
Stejně i firmy přecházejí na úsportný režim, i když se nám to nemusí líbit.
 
Zde je však otázka, co s tím můžeme udělat?
 
Můžeme žádat zvýšení platu, i když se hromadně nepřidává? Proč by to nebylo možné, hlavně když máme argumenty, na základě nichž lze podložit daný požadavek. Otázka druhá však je, jestli je možnost na pozitivní výsledek a zda se to negativně nepromítne i jinde. Přeci jen, je to jako chtít po topícím se lekce plavání, takový necita.
 
Můžeme také hledat jinou práci, avšak v dnešní době záleží, jakou práci děláme a zda by se pro nás našel nějaký ten flek v jiných vodách. Ale je to riziko, ve zkušební době jsou nejjednoduší a nejlevnější terče propouštění.
 
Když už nic, tak co zkusit využít možností, které zaměstnavatel stále nabízí? Co nějaká školení či zlepšování kvalifikace, na to je nyní hodně času. Otázka je, kolik to zaměstavatele stojí a jaké to přinese ovoce. Pokud již nebyly zrušeny viz. úsporný režim výše.
 
Dnešní doba není jednoduchá a když firmy škrtají a udržují náklady, tak vláda nám přidá místo nich. Otázka, na jak dlouho a kolik nás to bude stát.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account