Zuzana Pravňanská

Tato Československá televizní dětská hvězda se narodila v roce 1968 v Bratislavě. Před více jak 40ti lety jí znal snad každý. 

Tehdy získala hlavní roli v seriálu Spadla z oblaků a stala se tak nezapomenutelnou Majkou z Gurunu. Život představitelky ale nebyl tak fantastický. Naopak, schytávala jednu tragickou ránu osudu za druhou.

Sláva Zuzanu Pravňanskou připravila o dětství. Na jednu stranu si užívala pozornost, kdyby ale dostala druhou šanci, snažila by se najít kompromis. Kvůli filmování nedokončila učiliště a má jen základní vzdělání. 

Rodinné problémy ji dostaly na ulici, ve čtrnácti letech ji znásilnil kamarád, v osmnácti se vdala. Manžel ji bil, i když byla těhotná. Bála se však utéct a s násilníkem měla nakonec tři děti. Když konečně nastřádala dostatek síly, aby ho opustila, unesl její dvě nejstarší dcery. Ty kvůli zanedbání péče skončily v dětském domově. Zuzana zůstala jen se svým nejmladším synem Štefanem. Tragické události jejího života ji dohnaly k alkoholismu. O svém dětství se vyjádřil i její syn: “Pořád jsem byl doma sám.” Protože se o něj matka nestarala, našel si za kamarády partu narkomanů. Nakonec skončil ve výchovném ústavu, jak ale upřímně prohlásil, bylo mu tam lépe než doma.

 S novým přítelem se Zuzaně začalo blýskat na lepší časy. Vytáhl ji ze závislosti a konečně mohla žít spořádaným životem. Ale jen na chvíli. Přítel zemřel na infarkt a byt, ve kterém bydleli, připadl rodině. Zuzana skončila na ulici a vrátila se k pití.

Aby vůbec přežila, dělala všechno: prodavačku, obsluhu v bistru, barmanku. Naposled se o ní psalo, že se stala řidičkou tramvaje u bratislavského Dopravního podniku. 

No život paní Zuzaně opravdu naložil, jen co je pravda.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account