Mezinárodní den štěstí: Praktické rady pro zlepšení vaší nálady

Mezinárodní den štěstí nabádá k radosti a optimismu
Každý člověk má jiné představy o štěstí. Někdo pro svůj vlastní pocit štěstí potřebuje hmotné statky, jiný se spokojí s vlastním zdravím a zdravím svých nejbližších. Vše je dáno genetikou, výchovou a tedy hodnotami, jež jsou nám od mala okolím vštěpovány.

Podle Valného shromáždění OSN je snaha o štěstí základním lidským cílem, a proto by všechny vlády měly pečovat o štěstí svých obyvatel a nehodnotit pokrok pouze na základě ekonomických ukazatelů. Proto se všechny státy OSN usnesly, že vyhlásí 20. březen Mezinárodním dnem štěstí.
Dvacátého března by tedy měli být obyvatelé planety šťastni a radovat se. Proto jsme pro vás připravili několik rad, které vám mohou dopomoci ke štěstí.

Zapisujte si důvody radosti

Dobré je si každý týden napsat alespoň tři věci, které vám udělaly v poslední době radost. Stačí maličkosti, třeba, že se na vás někdo na ulici usmál, nebo že se vám něco povedlo. Zkrátka jde o to všímat si dobrého kolem nás a uvědomovat si to.

Optimismem k radosti

Optimistické myšlení je základ. Stačí pouhá představa ideální budoucnosti s milujícím partnerem či získání vysněného zaměstnání a člověku je hned lépe. Snít je přeci krásné.

Používejte své silné stránky

Sepište si své přednosti a pokuste se je využít v životě jinak, než doposud. Kupříkladu ten, kdo si o sobě myslí, že má dobrý smysl pro humor, by se měl pokusit rozesmát smutného přítele, nebo svým humorem oživit poradu v práci. I tento způsob zvyšování duševní pohody prý funguje.

Buďte vděční

Napište dopis lidem, kteří vám nějakým způsobem pomohli. Nemusíte jej nikdy odeslat, přesto se po jeho sepsání budete cítit dlouhodobě lépe.

Projevte laskavost

Pomáhat druhým se jednoduše vyplácí. Lidé, kteří věnují svůj čas nebo peníze například na charitu, vykazují nezanedbatelný nárůst pocitu štěstí.

Dopřejte si dovolenou

Dobrá dovolená prý pozvedne úroveň pocitu štěstí až do doby dvou měsíců po návratu.  Čtrnáctidenní volno však může v mnohých vyvolat stres z návratu do práce, proto vědci doporučují raději větší množství krátkých dovolených.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account