146

Yvetta Kornová

Yvetta Kornová se narodila 27. listopadu 1961 jako poslední ze čtyř nadaných sourozenců, druhá nejmladší sestra byla o jedenáct let starší než ona. Měla talent herecký, taneční i pěvecký stejně jako ti tři před ní. Její bratr Jiří již zpíval se známou kapelou, když Yvetta v deseti letech stanula poprvé před kamerami.

Hrát začala vlastně náhodou. Vybrali si ji ve škole jako mnoho jiných dětí. Před kamerou poprvé stála ve dvanácti letech ve filmu PŘIJELA K NÁM POUŤ, kde zpívala a tančila.

V patnácti letech šla studovat konzervatoř. Byla obsazena do role ve filmu HOUSATA. Film režíroval debutující Karel Smyczek. Měla před sebou budoucnost mezi líčidly, mohla být tanečnicí, zpěvačkou nebo herečkou. Zřejmě by si, vzhledem ke svému talentu, mohla i vybrat. Nakonec ani nedokončila konzervatoř.

Občas hrála, ale vystřídala také zaměstnání uklízečky, kuchařky, pokojské, dělnice nebo rekvizitářky na Barrandově, vedla dramatický kroužek v základní umělecké škole. Nikdy se nebála tvrdé práce. Léčila se však několikrát v protialkoholní léčebně a byla závislá na drogách.

Nejhůře na tom byla v období, kdy jí soudně odebrali děti. Bojovala o ně tři roky, aby je nakonec dostala zpátky. Yvetta Kornová říká, že s dispozicí k závislostem se člověk narodí. K jakýmkoliv závislostem. Závislí můžete být třeba i na přátelství nebo lásce. Pro Yvettu to byl nejdřív alkohol, pak drogy. Staly se tichými společníky celého jejího života.

Žije v rodném Karlíně. Občas dostane malou filmovou roli (I VE SMRTI SAMI, KREV ZMIZELÉHO, KOČKY atd.)

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account