Tajemství Aloe Vera: Prospěšné účinky a praktické tipy pro každodenní použití

Milé ženy,
v době předvánočních nákupů jsem narazila v IKEA na zajímavou rostlinku. Učarovala mi na první pohled a rozhodla jsem se, že ji doma prostě musím mít. A za cenu, jakou IKEA u rostlin má, jsem pořídila rovnou dvě. Ta krásná rostlina se jmenuje ALOE VERA a opravdu zaujme každého, kdo k nám přijde.

Byla jsem zprvu trochu skeptická a říkala si, že mi udělá radost a ozdobu přes Vánoce, že se jí asi u nás dařit moc nebude. Nemyslím u nás doma, ale měla jsem dojem, že tato subtropická rostlina bude náročná na pěstování. K mému velkému údivu se jí u nás na parapetu více než daří a já teď stojím před tím, že vlastně nevím, jak z ní vytěžit všechny její prospěšné látky a účinky.

O těch jsem se dočetla nemálo, zde je jen zlomek z nich:

Účinky Aloe Vera
Aloe Vera dokáže pronikat dermální vrstvou, a proto působí i zevnitř těla. Díky této vlastnosti hojí řezné rány, spáleniny, oděrky a je schopna nahrazovat i tukové buňky kostí. Aloe Vera gel působí jako přírodní čistič (obsahuje saponiny), prochází tkání díky přítomnosti ligninu. Pracuje jako anestetikum v místech, kde je aplikován. Zmírňuje bolesti ve svalech, kloubních spojeních apod. Dokáže likvidovat virus a je fungicidní. Je proti-svědivý, redukuje krvácení, sráží teplotu zanícených částí těla. Je protizánětlivý. Působí jako přírodní zvlhčovač, dodává vlhkost všem vrstvám kůže. Zvyšuje normální buněčné množení, čímž urychluje regenerativní fázi hojivého procesu. Roztahuje kapiláry (krevní cévy nejmenšího průměru), rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň. Je výživný pro tělo a kůži, poskytuje širokou škálu vitamínů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin.

Protože Aloe obsahuje velmi cenné enzymy, aminokyseliny , minerály, vitamíny, rostlinné glykosidy a antrachinony, které pomáhají z organizmu odplavovat toxické látky, proto je nejúčinnějším přírodním detoxikačním prostředkem 3. tisíciletí

 

Použití:

zánětlivé stavy, žaludeční a dvanácterníkové vředy

poruchy střevní činnosti, poruchy správného příjmu vitamínů a minerálů, nadýmání, zácpy a průjmy, syndrom přecitlivělého střeva, vředy tračníku,

potravinové alergie, atopický ekzém

jaterní problémy

poruchy látkové výměny

snížení imunity

virové infekce

mykózy

kožní problémy

 

Vnější použití:

popáleniny

poranění u diabetiků

vysušená pokožka

lupy, akné

Antibakteriální účinky

infekce ústní dutiny

artritida a revmatický zánět kloubů

No, je toho opravdu hodně a já teď hledám rady a doporučení, k čemu a jak mohu svou rostlinu využít v domácích podmínkách.
Máte někdo zkušenost? Pokud ano, budu vděčná za každou radu. *wine**heart*
Díky, Petra

Zdroj foto:Pixabay.com

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account