Předvánoční shon vrcholí a než se nadějeme, máme tu nový rok, s nímž se naplno rozjede také plesová sezona. Jednou z nejprestižnějších událostí je vždy bezesporu Česko-Slovenský ples, který oslaví v roce 2024 své kulaté výročí. Než vám však odhalíme program nadcházejícího ročníku, pojďme se ohlédnout ještě za rokem 2023.

Romantika, noblesa a vzájemné porozumění jsou slova, která nejlépe vystihují devátý ročník Česko-Slovenského plesu, který se tradičně koná ve výjimečných prostorech Obecního domu. Ples otevřel Martin Babjak, Rozhlasový Big Band Gustava Broma a smyčcová sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu, k tanci pak vyzvali svým předtančením farářka Martina Viktorie Kopecká a tanečník Marek Dědík. Celým večerem provedla návštěvníky Michaela Maurerová a Vladimír Kobielsky.

Prestiž plesu, kterého se zúčastňují osobnosti kulturní, sportovní i politické scény, potvrzuje také pravidelná záštita prezidentů České i Slovenské republiky. Hostům k tanci zahráli a zazpívali významní interpreti z obou zemí – Chinaski, Lenka Filipová, Václav Neckář & Bacily, Zuzana Smatanová, Rozhlasový Big Band Gustava Broma se sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa, smyčcová sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kapela Aleš Háma and friends a další. Kulturní zážitek byl propojen i s gastronomickým, kdy renomovaná společnost Stones Catering připravila exkluzivní tříchodové menu.

Organizátoři opět zdůraznili neobyčejný Genius loci Obecního domu a rovněž připomněli 150. výročí narození malíře, kreslíře, grafika a rytce Maxe Švabinského, jednoho z nejvýznamnějších českých umělců 20. století. Jeho dva obrazy s názvem České jaro se nacházejí v Riegrově sále.

10. ročník Česko-Slovenského plesu se uskuteční 17. února 2024 a již brzy vám prozradíme, na co se můžete těšit.

Foto: David Peltan, se souhlasem Česko-Slovenský ples
Foto: David Peltan, se souhlasem Česko-Slovenský ples
Foto: David Peltan, se souhlasem Česko-Slovenský ples
Foto: David Peltan, se souhlasem Česko-Slovenský ples

Zdroj: Česko-Slovenský ples

Foto: David Peltan, se souhlasem Česko-Slovenský ples

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account