PATRON PŘÍBĚHU

Vlastimil Gottlieb

Komentář patrona – https://patrondeti.cz/pribeh/asistent-ve-skole-pro-neslysici-autistku-kacenku

Kačenky rodinu znám velmi dobře, jsem jejich kamarád. Kačenka se narodila jako neslyšící děvčátko. Postupem času se přidal autismus, mentální retardace a Rettův syndrom. V pěti letech vůbec nemluví.

Kačenka žije s maminkou a třemi sourozenci v podnájmu. Otec nejstaršího syna posílá pravidelně výživné, otec tří mladších dětí na jejich výchovu nic nepřispívá, přetrhal s nimi veškeré vazby. Maminka je tak na všechno sama.

Proto bych rodině rád pomohl sehnat peníze na uhrazení asistenta, který by Kačenku doprovázel do školy pro sluchově postižené, a také na pravidelné hodiny surdologopedie, díky kterým se zlepší její neverbální komunikační dovednosti.

Kačenka nedokáže komunikovat verbálně ani znakově, bez vlastního asistenta nezvládá školu

Jsem maminka samoživitelka a pečuji o své 4 děti. Osmiletá dcera Kačenka tento školní rok nastoupila do 1. třídy speciální školy pro neslyšící.

Kačenka má kombinovaný hendikep – narodila se oboustranně silně neslyšící a od malička nosí sluchadla pro neslyšící se zesilovačem. Dcerce ale v průběhu let přibyly i další diagnózy, má střední mentální retardaci, KBG syndrom, Rett-like syndrom, bipolární poruchu, atypický autismus a další poruchy. Je v pravidelné péči psychiatra, neurologa, foniatra a psychologa a snažím se pro dcerku zajistit co nejhezčí život.

Dva měsíce po narození Kačenky a zjištění jejích hendikepů jsem zůstala na děti sama. Otec dětí se s námi vůbec nestýká a o děti se nezajímá. Ani nevíme, kde bydlí nebo jak žije.

Ve třídě speciální školy, kam Kačenka chodí, je včetně mé dcerky pět dětí, které paní učitelka učí verbální (mluvenou) řečí za pomoci asistenta pedagoga, který dětem znakuje. Foniatrické vyšetření Kačenky nám ale letos potvrdilo, že nikdy nebude verbálně mluvit, nenaučí se znakovat, ani číst a psát psací písmo. Aby tak do školy mohla nadále docházet, musí mít proto ještě vlastního (třetího) pedagoga.

Kvůli pandemii jsem ale přišla o práci, což náš už tak nízký rodinný rozpočet ještě snížilo. Financování asistence pro Kačenku je nad moje síly. Proto jsem se obrátila na Patrona dětí.

Přispět můžete na-PATRON DĚTÍ-příběh : Asistent ve škole pro neslyšící                                                                                                 autistku Kačenku

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account