Výzkum prokázal spojení mezi dobrým sebevědomím a uspokojením ze vztahu. Sebevědomí ovlivňuje nejen to, jak přemýšlíme o sobě, ale také to, jak velkou lásku jsme schopni přijmout a jak zacházíme s ostatními, zejména v intimních vztazích. Pokud ve vztahu chybí sebevědomí, tak se to velmi výrazně a negativně projeví na obou partnerem i celém vztahu.
Posílením sebeúcty se zvýši spokojenost ve vztazích a v důsledku toho i emoční zdraví všech členů rodiny. 
Sebevědomí ve vztahu
Není vůbec neobvyklé, že páry, které se hádají dostávají do hádky a vzájemné kritiky. Kdyby jsi nebyl tak sobecky, pomáhal by jsi více s domácími úkoly! Jsi tak nezodpovědný v oblasti peněz, proto musím za tebe platit účty. Co se s tebou děje? Jsi tak neschopný, špatný, neumíš to a tamto, jsi k ničemu… To vše jsou útoky na povahu druhé osoby. Obvykle vyvolávají pocity neúspěchu, hanby a naráží na nízké sebevědomí a nízkou sebeúctu. Možná vyvolávají dětské zranění způsobené kritikou rodičů, které je třeba zpracovat. I když z tohoto typu komentáře získáme výsledek, který hledáme v krátkodobém horizontu (například náhlé úsilí o pomoc při uklizeni domu), může to vážně poškodit tvůj vztah.
Žárlivost probléme sebevědomí ve vztahu
Pokud nám chybí sebevědomí, tak možná si myslíme, že si nezasloužíme svého partnera, nebo že pro něj nejsme dost pěkní, dobří, nebo cokoliv dalšího. Máme strach, že nás podvede, opustí, nebo nahradí někým lepším. To všechno plyne z velmi nízkého sebevědomí a proto se uchýlíme k žárlivosti a kontrolujeme svého partnera. Taková žárlivost může velmi výrazně a negativně narušit náš vztah. Pravě žárlivost je jednou z nejčastějších důvodu hádek a rozchodu dnešních vztahu. Řešení je zapracovat na sebevědomí a sebepřijetí. 
Komunikace a sebevědomí ve vztahu
Dysfunkčním rodinám chybí dobré komunikační dovednosti, které vyžadují intimní a upřímné vztahy. Nejenže jsou důležité pro jakýkoli vztah, ale také odrážejí sebevědomí. Zahrnují schopnosti jako je mluvení jasně, čestně, výstižně a asertivně a také schopnost naslouchat. Vyžadují, aby jsi věděl a byl schopny jasně komunikovat a naplnit své potřeby, přání a vyjádřit své pocity, včetně schopnosti stanovit hranice.
Sebevědomí ve vztahu a hranice
Dysfunkční rodiny mají dysfunkční hranice, které jsou předávány prostřednictvím chování rodičů a příkladem. Mohou ovládat, chovat se invazivní, neúctivě, využívat své děti pro vlastní potřeby nebo promítat na ně své pocity. To podkopává sebevědomí dětí. Také jako dospělí mají dysfunkční hranice. Mají potíže s přijetím rozdílů jiných lidí nebo s uvolněním prostoru druhých, zejména v intimních vztazích. Bez hranic nemohou říci ne, nebo se v případě potřeby chránit a berou si osobně to co říkají ostatní. Mají sklon cítit se zodpovědní za pocity, potřeby a činy druhých, na které reagují, což přispívá k dalším konfliktům. Jejích partner cítí, že se nemůže vyjádřit aniž by vyvolal obrannou reakci.
Řešení
Pokud chceš uzdravit svou minulost, vyřešit vnitřně své traumata, bloky, které ti braní v prožívaní tvé jedinečnosti, štěstí a plného potenciálu, tak máme pro tebe řešení, které ti také pomůže zvýšit tvé sebevědomí a hlavně kvalitu tvých vztahu a mnohem více. Řešení, které tě povede krok za krokem, proto neváhej a začni ještě dnes ZDE.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account