Tajemství elitních rodin: Kniha za milion odhaluje více než jen bohatství
Proč je několik stovek elitních rodin zahrnuto bohatstvím a ostatní ne? Hraje roli náhoda, nějaké tajné vědění, rituály, speciální vědění, jež přitahuje peníze? Jan van Helsing patří mezi autory, kterého právě rozebírání těchto citlivých témat a sahání do těchto vybraných a až sektářsky sebe chránících spolků nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa, přivedlo do nejednoho problému. Přesto, nedá mu to…
Kniha za milion je částečně o spekulacích a teoriích, proč se tito lidé scházejí často s vyloučením veřejnosti, žijí své rituální životy a s tou svou formou jistého „náboženství“ prožívají celé generace materiálně velmi bohatý život, v podstatě nepodobný tomu, který žijí miliardy lidí na světě.
Ale ono to je i o správném načasování
Přesto se autor snažil nahlédnout více pod pokličku. O teoriích mocných si můžete myslet co chcete, ono pravdu vám totiž neřekne nikdo, ale nějaká pravidla, aplikovatelná do běžného života i obyčejných lidí, nám tu autor přece jenom vyšťoural. Opatrně, jemně a sám je začal rozvíjet. Ano, pravdou je, že když zasadíte kiwi ve Finsku, tak se úrody nedočkáte. Že když podtrhnete nezralé jablíčko, nebudete mít nic.
Když ho necháte přezrát, také skončíte chudí. Všechno – MUSÍ BÝT VČAS A NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ.
To je tajemství úspěchu. A souhlasím s tím, že něco z toho určitě platí i v těch mega bohatých rodinách. Správné načasování. A také karma. Té se autor věnuje celkem dost, zejména v tom smyslu, že s ní chce pracovat. Rozpoznat, čím jí škodíme, porozumět tomu, co se nám děje, odpustit si a hnout se z místa.
„Pozorujeme, že karma bývá nesprávně chápána jako trest za naše dřívější zlé skutky. Ve skutečnosti však karma nemá s trestem nic společného, neboť tvořivé Božství s žádnými tresty nepočítalo. Karma ovšem znamená, že každý sklidí to, co zasel. Pokud si uvědomíme, jaké plody jsme v našem životě jako důsledek našich skutků sklízeli, měli bychom se postupem času naučit konat pouze skutky, které nám přinesou lahodné a sladké plody. Karmický zákon se pozvolna táhne mnoha životy a na základě získaných zkušeností i poznání nám napomáhá k tomu, abychom se na naší pozemské životní pouti řídili pouze božskými zákony…“
Tady cituje autora Trutze Harda, což je německý expert na reinkarnaci. Jan van Helsing vše bere tak, že i ten negativní a chudý život můžeme změnit, když klubíčko svého zoufalství začneme rozmotávat za správný konec. A nevzdáme se. Ačkoliv se bude stále zašmodrchávat a… nemusíme to ani stihnout do konce života.
Kniha za milion je o tvrdé práci
Celkově mám pocit, že těchto téměř 400 stran je na čtení, pochopení a vstřebání, velmi těžkých. Pokud nechcete jeho názory bez rozmyslu smést ze stolu, ale nad vším se zamyslet, nad všemi kličkami, někdy i kontraverzními tvrzeními, pak je to čtení na dlouhé týdny. S tím, že k něčemu se člověk rád vrátí za pár let. Pokud porozmotal své klubíčko karmy… A ještě jedna věc, je to tu sice o penězích a materiálním bohatství, ale to, co autor uvádí jako recept na úspěch, platí i v jiných oblastech života.
Tohle jsou možná ty ostré lokty, které člověk potřebuje k tomu, aby dosáhl v životě toho, co si přál.
O autorovi:
Jan van Helsing (vlastním jménem Jan Udo Holey) se narodil v roce 1967. Je autorem mnoha knih a majitelem vydavatelství Amadeus Verlag. V polovině 80. let minulého století začal cestovat, zejména při expedicích po USA, Egyptě, Jižníí Americe, Africe a Asii učinil objevy, které zpochybňují náš osvícenecký pohled na svět. Na svých cestách se seznámil s řadou zajímavých lidí z okruhu tajných služeb, templářských rytířů i zednářských lóží. Tato setkání vedla k tomu, že roku 1993 napsal svou první knihu o tajných společnostech. Během dvou let se tento titul stal bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc jejich exemplářů a byla přeložena do osmi jazyků. V roce 1995 následoval druhý díl, jehož obsah však natolik pobouřil jisté zájmové skupiny v Německu a ve Švýcarsku, že kniha byla na základě soudního rozhodnutí stažena z prodeje, aby tak občané byli „uchráněni“ před „škodlivými“ informacemi.
Ještě úspěšnější byla publikace Ruce pryč od této knihy, která očividně sedla do aktuálních nálad společnosti, protože se jí prodalo více než dvě stě tisíc výtisků. Ve svých (prozatím) patnácti knihách dokázal Jan van Helsing nejen s velkým předstihem předpovědět politický i ekonomický vývoj, ale také podrobně vysvětlit, jak má být na světě pomocí globálního terorismu a následné zostřené kontroly občanů nastolen nový světový řád. Jana van Helsinga můžete navštívit také na internetových stránkách
www.amadeus-verlag.com.
Vydalo nakladatelství Anch Books, 2017, www.anch-books.eu
Zdroj foto: Renata Petříčková