Feng Shui představuje ucelený, pět tisíc let starý systém pro harmonizaci prostoru. Pracuje s mnoha aspekty bydlení, světovými stranami, pěti elementy. Zahrnuje tvary, barvy i konkrétní předměty. Celá koncepce je předmětem dlouholetého studia, přesto se v ní dají najít i jednoduché návody pro každého a praktické tipy, jak zlepšit prostředí kolem sebe.
Odstraňte překážky a bloky!
Feng Shui nabízí i užitečné pomocníky pro harmonizaci prostoru. Právě harmonizace je přitom hlavním účelem celého učení. Klade si za cíl dát prostor proudění životní energie, označované jako čchi. Má odstranit překážky a bloky, které brání jejímu plynulému toku, má prostor naplnit novou životodárnou silou. K tomu slouží i nejrůznější předměty, jedním z těch nejznámějších je zrcátko Pa-Kua.
Zrcátko Pa-Kua, zrcadla a jasné předměty
Zrcátko Pa-Kua (také Pakua či Bagua) představuje jeden z nejčastěji využívaných předmětů ve Feng Shui. Je typicky osmihranné. Uprostřed je kruhové zrcátko, kolem kterého je osm trigramů uspořádaných do obrazce Pa-Kua, které vycházejí z Knihy proměn, jedné z nejstarších knih světa. Jakýsi prastarý kompas zahrnuje osm světových stran, ale spojuje v sobě i ženský a mužský princip Jin Jang.
Zrcátko Pa-Kua je ochranným předmětem. Odráží negativní energii a posiluje energii pozitivní, tak se stará o harmonizaci prostoru. Jeho působení je však natolik intenzivní, že se doporučuje ho umístit nejlépe před dům. V domě pak poslouží klasická zrcadla, které prosvětlují prostor.
Právě světlo je přitom součástí životní energie čchi. I proto jsou jasné předměty jedním z devíti prostředků, které Feng Shui využívá pro harmonizaci prostoru.
9 + 1 pomocník
Vedle jasných předmětů se ve Feng Shui pro harmonizaci prostoru využívají také barvy, zvuky, pohybující se předměty, těžké kompaktní předměty, duté předměty, také elektrické předměty nebo živé objekty. Nejčastěji jde o pokojové rostliny a domácí mazlíčky.
Základním pomocníkem je také intuice, která člověku pomáhá nenechat se spoutat pravidly někoho jiného, ale věřit ve vlastní úsudek.
Protože je dle starých Číňanů za jednoho z největších ničitelů životní energie považován prach, bude se hodit i ryze praktický pomocník v podobě kvalitního vysavače. Tím může být vodní vysavač Hyla.
Vodní vysavač Hyla, mj. také nejlepší vysavač na psí chlupy, stejně jako Feng Shui kombinuje sílu větru (vzduchu) a vody. Právě jako vítr a voda se dá přeložit samotný pojem Feng Shui.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account