MÝT VLASY PŘEDKLONU, NEBO V ZÁKLONU?
V dnešním článku se podíváme na způsob mytí vlasů. Je lepší mýt vlasy v předklonu, nebo v záklonu? To je otázka, kterou si klade spousta žen a zároveň každá z nich "lobuje" za ten svůj způsob. Já je nyní srovnám z profesního hlediska a vysvětlím rozdíly.
Z mého pohledu je lepší vlasy umývat v záklonu, kvůli několika faktorům.
Autorka článku
Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně přírodní krásou.
Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to hlavně s pomocí přírodní kosmetiky a výběru účesu, který souzní v daný okamžik s jejich osobností.
Přivádí ženy zpět k jejich podstatě (přirozené barvě a struktuře vlasů), k sebepoznání a sebelásce.
Inspiruje ženy k propojení a sladění vnějšího projevu (vzhledu) a vnitřního nastavení (vhledu).
Jednak je to nanášení mycí látky, která by měla být aplikována v zásadě na pokožku hlavy a zpravidla nejvíce na její horní polovinu. Pokud jste v předklonu, jde to poměrně složitě. U některých no poo metod (kasičky, reetha) je to téměř nemožné.
-
Při samotném mytí v předklonu pak máme tendenci dělat pohyb "proti srsti" vlasům a tím je zbytečně mechanicky namáháme.
Vymývání přípravků z vlasů v předklonu je trošku problém, zvláště ve vrchní části hlavy.
Další nepříjemnost může být následné rozčesávání vlasů, protože musíte vlasy česat na dvakrát (jednou v předklonu, podruhé v normální poloze), případně se před česáním přirozeně zamotají (kvůli tomu, že jsou umyty a následně rozčesávány v jiné poloze).
Poslední nepříjemnost, kterou bych ráda "vypíchla" při mytí hlavy v předklonu, je stékání mycího prostředku na obličej.
Autorka článku
Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně přírodní krásou.
Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to hlavně s pomocí přírodní kosmetiky a výběru účesu, který souzní v daný okamžik s jejich osobností.
Přivádí ženy zpět k jejich podstatě (přirozené barvě a struktuře vlasů), k sebepoznání a sebelásce.
Inspiruje ženy k propojení a sladění vnějšího projevu (vzhledu) a vnitřního nastavení (vhledu).