Plot ke svému domu si člověk nepořizuje každý den ani každý rok. Při jeho výběru je třeba odpovědět si na řadu otázek, které ovlivní výběr materiálu, podobu, trvanlivost a tedy i jeho (ne)potřebu údržby. Jelikož dobře kovaný, hliníkový či plot z tahokovu vydrží několik generací, je na místě samotný výběr dobře zvážit, aby výsledné oplocení splňovalo všechny vaše požadavky a očekávání.
Dřevěný nevydrží a plasty mění tvary
Při koupi nového plotu zvažte jako první jeho životnost, která se odvíjí od kvality materiálu a zpracování. Dřevěný plot se sice na první pohled jeví jako levnější varianta, ale díky nutným opravám a natírání dorovná cenu kovaného oplocení zhruba do deseti let. Plastové oplocení ztrácí obvykle působením slunce svůj původní vzhled a často se mimo jiné ohýbá do tvaru luku. Mnoho lidí volí bezúdržbové kované či hliníkové ploty jako jednorázovou investici. U kovaného či hliníkového plotu s povrchovou úpravou společnosti LAMARK jsou náklady na renovace nulové po dobu minimálně 35 let a reálná životnost takového plotu je přes 60 let.

Kovaný plot jako atraktivní designový prvek
Nadstandardní vzhled celého oplocení je dán jak špičkovou kvalitou použitých materiálů, tak i řemeslností zpracování, ve kterým se snoubí tradice s nejnovějšími technologiemi. Pokud chcete designový kovaný plot, vybírejte firmy, kde kladou důraz na ruční práci a zkušené kováře a zámečníky. Kovaný plot je tradice, která se dnes začíná vracet v technologicky špičkově propracovaném produktu. Pokud zvolíte řešení shodného designu i pro vstupní a vjezdové části oplocení, výsledný dojem je perfektní.
 
Pocit bezpečí a soukromí posílí hliníkové ploty
Oplocení z hliníku je zajímavým a atraktivním designovým řešením pro moderní domy, vynikne jako zajímavý prvek například v kombinaci s rodinným domem s plochou střechou. Díky celistvému profilu hliníkových lamel si můžete být jisti, že vaše děti či domácí mazlíčci budou na zahradě v absolutním bezpečí a nikam se nezatoulají. Lamely hliníkového plotu je možné navrhnout s takovým překrytím, aby zvenčí prakticky nebylo vidět na zahradu, zatímco výhled ze zahrady zůstane zachován.

 Seznamte se: Moderní a dekorativní tahokov
Tahokov je čím dál více oblíbený jako architektonický prvek. Plotové výplně z tahokovu mohou mít různou míru propustnosti světla, čehož můžete využít, pokud chcete mít na zahradě a okolo domu své soukromí a klid. Motiv můžete zvolit s co nejmenší propustností, takže váš pozemek nebude lákat zvědavé zraky, nebo naopak zvolit variantu s vyšší propustností, abyste dali vyniknout estetice zahrady.
Reprezentativní plot na míru nekončí dodáním
Pro špičkový výsledek a takový plot, který vám bude dělat radost po dlouhá desetiletí, je zásadní zvolit komplexní řešení. Dobrá firma vás provede celým procesem od navržení optimálního řešení na míru po zaměření vyškoleným technikem a samozřejmě také zajistí profesionální montáž plotu.
 „Podmínkou skvělého výsledku je i dobrá stavební připravenost, proto jsou všechny stavební práce přehledně sepsány v propracovaném systému informací, podle kterého snadno zjistíte, co je třeba.  Specializovaný technik místo zaměří na milimetr přesně a o výrobu na míru se společnost LAMARK postará ve svém výrobním závodě v Novém Bydžově. Sehraný tým zajistí profesionální montáž oplocení,“ doplňuje Josef Mráz, technický ředitel společnosti LAMARK.

2 Komentářů
  1. Hanka Vránová 5 měsíců ago

    Určitě musím souhlasit. Kvalitní plot je vizitkou každého domu. A rozhodně to chce takový, který něco vydrží. Musím se přiznat, že třeba mně by se hodně líbil nějaký dřevoplastový plot. Ten dřevoplast je prý z dlouhodobého hlediska velice odolný materiál. Velká výhoda je podle mě i to, že nevyžaduje prakticky žádnou péči. Narozdíl třeba od klasického dřeva.

  2. Tereza Příhodová 10 měsíců ago

    My máme starší domek a k němu by se prostě třeba nějaký moderní hliníkový plot moc nehodil. Chtěla bych spíš nějaký kamenný. To je ale dost velká investice, jak jsme zjistili. Koukala jsem ale, že se dělají i jen takové kamenné obklady, viz https://www.biro-d.cz/kamenny-obklad/ Tak třeba plot udělat z nějakého materiálu a dát na něj jen takový kamenný obklad. To by mohlo vypadat dobře.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account