Vyrábí se z obilí s a sladu, ale bez chmelu. Svou charakteristickou barvu získává díky karamelu. Má typické aroma, jeho chuť může být mírně trpká.

Vyrábí se sladováním ječmene, díky čemuž se škrob v zrnu přemění na maltózu. Zmíněný sladový ocet je oblíbený zejména ve Velké Británii, ale svoje příznivce má už i u nás, neboť nabízí spoustu zdravotních přínosů – od silnějších kostí po snížení hladiny cholesterolu. Dá se směle tvrdit, že tento typ octa je jako koření naprosto dokonalé. Dochutí dipy, omáčky i saláty všeho druhu.

Studie prokazují, že sladový ocet má schopnost napomáhat při syntéze tukových buněk, a tak podporuje snížení nadváhy. Navíc stabilizuje hladinu krevního cukru, takže jej mohou použít i ti, co se zajímají o svoji linii. Tento typ octa je však užitečný i v jiných oblastech.

Vzhledem k tomu, že ve sladu je velké množství antioxidantů, začlenění tohoto „koření“ do stravy může kontrolovat oxidační stres. Ten vzniká tehdy, když tělo nedokáže neutralizovat přebytek volných radikálů.

Sladový ocet se tradičně používá k řízení vysokého krevního tlaku, který se označuje jako hypertenze. Právě ona může poškodit různé orgány v těle, jako jsou ledviny a oči. Nakonec způsobí, že se srdce přepracuje a zvětší.

Dalším způsobem, jakým sladový ocet může pomáhat, je snižování hladiny špatného cholesterolu, který způsobuje ucpávání tepen. Tím, že zmíněný ocet udržuje cholesterol pod kontrolou, zabraňuje srdci v čerpání nežádoucích látek.

A konečně, sladový ocet může být využit k prevenci osteoporózy. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account