Na dovolené v Jeseníkách jsme si to moc pěkně užili a mimo jiných výletů naším jedním cíle byly i Lázně Jeseník. Konkrétně Priessnitzovo sanatorium. Kromě masáží jsme byby na jižním svahu, kde jsou mohyly pojmenované Cesta života a balneopark. Tady se nám moc líbilo a také jsme vše vyzkoušeli.
Jižní svah ozvláštňuje 11 kamenných soch a sousoší. Jejich autorem je sochař Jan Šimek, který na nich pracoval v letech 1980-1985.
Venkovní Balneopark je inspirován léčebnými metodami Vincenze Priessnitze. Je jen na vás, jestli vyzkoušíte pouze prostou koupel nohou a paží a posezení na Priessnitzově lavičce, nebo přidáte i koupel nohou s akupresurou v bazénku s oblázky, Priessnitzovy střiky či přírodní sprchu. Okolí je parkově upraveno – k posezení slouží nejen lavičky, ale také odpočinkové terasy.
Priessnitzovo sanatorium pojmenované po zakladateli Lázní Jeseník Vincenci Priessnitzovi je největší stavbou lázeňského areálu. Bylo vybudováno v letech 1908-1910 a částečně dokončeno v letech 1928-1929 podle návrhu architekta Leopolda Bauera. Patří ke stylu moderního historismu ovlivněného architekturou barokních zámků.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account