Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Konečněěě! Chápete, že jsem tu nikdy nebyla? Jeseníky! Nádherná příroda, spousta míst, které musíte vidět a já teda ještě rozhodně nestihla. Pokud jste četli můj článek o Run Tour (musíte přečíst), tak víte, že jsem byla v Kopřivnici a to už byl defakto kousek směr Jeseník. Sice jsem tu byla na skok, ale ten víkend byl dokonalý. Mrkni na moje video-zde! Ubytko jsme s přítelem měli v nových apartmánech (6bits Apartments) a kdybych mohla, snad tu i bydlím. Předem nám totiž poslali číselný kód, který byl vstupem pro všechny vstupy v areálu a budově...prostě žádné klíče, žádná kartička! Parkoviště velké, wifi frčela naplno bez problémů a bylo tu útulno. Vybavený apartmán s kuchyní (talíře, hrníčky i otvírák, o kávovaru ani nemluvím- byl tu!!!, ložnicí, TV) a dokonce jsme měli i terásku. Řeknu vám, káva ráno na terásce, pro lidi co bydlí v garsonce bez balkónu, je takové pohlazení na duši! I když byl apartmán skvěle zařízen, musela jsem vyrazit ven, poznávat okolí. Výšlap z centra směr "horní část" tj. Lázně Jeseník a rovnou k hlavní budově Priessnitzovi lázně. Dokonalá stavba! Už jsem se tu viděla jako "švihák" lázeňský, pohoda, kávička, oplatky. Oplatky jsem samozřejmě měla a poté jsem navštívila i místní kavárnu (Vinckovo), kterou si rozhodně zapište, až tu budete, protože zde mají ty nejlepší dortíky a limošky. A obsluha milióny hvězdiček!!!! Po dortíku to chtělo spálit kalorie, tudíž jsme se rozhodli prozkoumat areál lázní a mě zaujal Balneo park! Balneo park, postavený v přírodním areálu je evropským unikátem, protéká tu léčivý pramen a pro lidi jako já, je to otužovací výzva, která stojí za to a moc mě to bavilo. Vlezla jsem to té ledové vody asi 5x!!!! Kdo tu bude déle, rozhodně je skvělé se parkem procházet denně, relaxovat a "dýchat" tuto skvělou atmosféru a uzdravovat tělo i duši. V lázeňském areálu je klídek, ale když se zase procházkou vydáte do města, je tu rušněji. Náměstí, obchůdky, potraviny, a když máte štěstí je tu pouť a v létě je otevřené koupaliště, které má moc hezký areál. A kdo je kávoholik a má letošní Knihu kaváren, tak tu má jedno kafe ZDARMA a razítko do knížky v Ennea Caffé! A mě už jen napište, jak jste si to tu užili a kde jste všude byli. Domluveno?