Znáte šumavské trojhradí ? Tvoří jej hrady Kašperk, Rabí a Velhartice. KAŠPERK je nejvýše položeným královským hradem v Čechách, nejrozsáhlejší hradní českou zříceninou je RABÍ a VELHARTICE ? Tato zřícenina  je prý nejromantičtější. Dva z těchto hradů jsme během dovolené navštívili, Velhartice jsme si nechali na jindy. Hrad Kašperk, který jsme navštívili jako první, můžete znát z pohádky Anděl Páně.

K hradu někteří návštěvníci vyrazili pěšky z obce Kašperské Hory, ovšem stěžovali si, že v tom horku byl kopec hodně náročný. Já tuto trasu nemohu posoudit, my jsme nechali stejně jako většina návštěvníků auto zaparkované na parkovišti České Domky a vyrazili pak pěšky cca 1,6 km. Parkovné stálo 50 Kč za auto a den. Někteří návštěvníci nechali své vozidlo  ještě blíž hradu a to na parkovišti hradu Kašperk. Jen upozorním, že návštěvníků tam bylo vzhledem k prázdninám velmi mnoho a s tím souvisí i velká obsazenost parkovišť. 
Vybrat si můžete ze dvou návštěvnických okruhů – Stavba hradu a Život na hradě
Zakoupili jsme vstupenky na prohlídku hradu s tím, že má začít až za hodinu. 
Tak jsme si řekli, že zatím posedíme na nádvoří a dáme si něco na zub. Kája chtěl hranolky a my klobásy. 
 
 
 Jak už jsem psala, lidí zde bylo v tento den  mnoho,proto byla fronta i “u okénka” na objednání jídla.
 
U stejného okénka se zakoupilo pití, které jsme obdrželi hned. Ochutnali jsme pivo Klostermann a kolový nápoj s pomerančem Šumavěnku.
Pivo vám dají v zálohovaném kelímku Kašperk, za 50 Kč, který pak můžete vrátit, nebo si ho můžete ponechat jako suvenýr.  
 
Protože “kuchaři” v druhém stánku nestíhali objednávky, mohli jsme si objednat hranolky až po třetím vystání  fronty u objednávkového okénka, cca po 40 minutách od prvního pokusu 🙂 Nakonec jsme se ale dočkali a moc jsme si pochutnali. 
 
Na nádvoří si můžete zakoupit i upomínkové předměty, nebo si můžete prohlédnout informace o architektuře hradu a jeho opravách. 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account