Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Už mě to konečně došlo v souvislostech... Heuréka :-)

Už velice dlouho mě pálila žáha a měla jsem zažívací potíže. Stále jsem hledala úlevu a zkoušela leccos... Šťáva z brambor způsobila doslova zázrak, ale... Ale ten tlak a bolesti každý večer byly stále nepříjemné... Dnes ráno jsem si uvědomila, jak sedím shrbená u snídaně - tedy partner mě na to dost jasně upozornil slovy: prosím tě narovnej se - sedíš shrbená, jako bajadéra... sice nevím, co je bajadéra v jeho pojetí, ale neznělo to jako kompliment... Pomalu jsem se tedy narovnala a začalo mě to vše docházet... Proč vlastně sedím (a také chodím) tak shrbená? Protože mám přeci hodně naloženo. Co jako mám naloženo? No jasněěě - stres v práci a velký smutek z umrtí maminky před necelým rokem... Prd... Taky to má určitě svůj podíl, ale najednou mi to docvaklo - nabírám na sebe starosti, které nemusím - nejsou moje - nic mi do nich není... Tak například životní peripetie svého dospělého syna - nebo život a emoce mého tatínka... To je ono - jsem naprosto dokonalá - umím si vytvořit další a další problémy, které mi jednak nepatří a navíc se mě o to vážně nikdo neprosil... A dál? No jasně dál nosím velmi těsné spodní prádlo. Jak to souvisí z jícnem? Ono nejen, že mi je nepohodlné - šíleně mě dře objem (a to jsem ho kupovala přesně podle doporučení a s pomocí odbornic, ale fakt nemůžu čekat, až obvod povolí - dříve zhynu...), navíc brání v toku lymfy - tedy ve volném  toku života.... AHA ... A pročpak ho nosím? Protože chci upravit velikost svých prsou... A proč? Odpověď je více než snadná - ptotože jsem je nepřijala - jako by byly cizí a taky chci aby mi dobře padlo komerční oblečení a líbila jsem se... To dá rozum... Pro Boha komu??? Komu se může líbit žena, která samu sebe nebere takovou jaká je - a víte co? Příliš těsné podprsenky mimo jiné způsobují reflux - stejně, jako ohnutá záda.... Uspořádám výprodej! No a do třetice - aby to mělo tu správnou tečku... Od 18 let jsem se pořádně nenajedla, protože jsem chtěla mít pas podle normy... Proč? Protože je to tak správné a sexy a krásné - obzvláště jsem pečlivě omezila - téměř na nulu cukr a máslo... A víte co? V pase jsem měla sice o 8 centimetrů méně než teď, kdy se opět normální opravdové jídlo součástí mého jídelníčku (moje játra a ledviny se smějí :-)))... Mám mnohem více energie a tím i radosti ze života a jsem si jistá, že mě tou dávkou másla a bílého "jedu" zase začal fungovat mozek, tekže jsem se konečně probrala... Jasně, že nesouhlasím s tím, abychom se cukrem cpali od rána do večera - to fakt není úplně OK, ale zbavit se ho úplně? Proč, jako? Jo a věděli jste, že nedostatek cukru může způsobit zažívací potíže? Co z toho plyne? Chceš li míti zdravý jícen, přestaň strkat nos do cizích věcí, narovnej záda, kup si pohodlnou podprsenku podle toho, jak se v ní cítíš a jez to, na co máš chuť... A pak budeš mít sílu na to užívat si každou chvilku svého života a radovat se z toho, jak je na tom světě fajn :-).... A pak - pak povolí stres - zmizí náklad ze zad, nic tě nebude svírat - a ty budeš moci volně dýchat. Tedy ne ty, ale já... Ale možná, že to čteš ty, která marně přemýšlíš nad tím proč máš sakra kulatý záda a pocit, že nemůžeš volně dýchat :-)... Tak good luck *heart**heart**heart*