Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Testování VILEDA EASY WRING AND CLEAN TURBO

KatkaMakešová|10. 10. 2018|
Měla sem neskutečné štěstí a vytestovala jsem si zde mop VILEDA Easy Wring and Clean TURBO... Tento mop byl celou dobu testování maximálně využíván.. Když sem jej sestrojila - pouze se nacvaknou třásně, složí se teleskopická tyč a může se začít, tak sem po přečtení všech recenzí byla natěšená, jak bude podlaha "suchá." Bohužel se tak nestalo a já měla v koupelně velmi mokrou dlažbu... Trvalo totiž několik máčení a točení, než se mop dostal do stavu, kdy vytíral "nasucho." S mopem se vytírá snadno, lehce a není potřeba veliké námahy i při nějaké zaschlé skvrně. Překvapilo mne, že si poradil i se špínou, která se usadila na plovoucí podlaze v místě, kde se přilepila a následně odlepila izolepa... V porovnání s Bissellem, kterého už budu mít druhým rokem to pro mne byl zázrak, že tento mop si s tím poradil a B. ne... Kyblík - miluju ho *smile* má vykrojený střed po obou stranách kýble - ten kdo napouští v umyvadle má prostor pro vytočení baterie aby se mohl kýbl vyndat a nevylila se z něj voda - u mého předchozího asi 8 let starého mopu Leifheit TWIST (prasknul mi v únoru a od té doby sem čekala, jestli to fakt někde vyjde na testování :-D ) toto nebylo a právě kvůli tomu sem musela napouštět kýbl ve vaně...  Další MEGA VÝHODOU je díra na odtok vody - když jste neopatrní a vylejete to najednou - jasně že dojde ke šplouchnutí, ale pokud se to dělá "normálně" nikde ani kapka :-) Výhodu taky vidím v rukojeti - je tam výlisek pro držení teleskopické tyči, takže mop může stát rovně a nikde tyč nebude zavazet... Uvnitř kyblíku je i ryska, po kterou se má dát max. vody tak aby kyblík, když ho berete, nebo v něm mácháte mop nevyléval vodu - je tam ta díra na vylévání, tak opatrně na drknutí do kýble - stalo se to jednou a bylo to omylem 8-) Rotační systém - když se mop vymáchá, tak se přesune do rotačního koše - za celou dobu se mi stalo jen výjimečně, že sem díky tomuto přendavání měla vodu vedle kyblíku, ale bylo jí nepodstatné množství - je to o šikovnosti *smile* Dle potřeby vlhkosti mopu si sešlápnete pedál tolikrát, kolikrát je potřeba - na krabici se sice píše jen párkrát, ale na "sušší" vytírání prostě koukáte dokud moc nekape voda z koše...  Teleskopická tyč... 125CM není málo, ale asi bych uvítala ještě nějaký ten cm navíc... U TWISTU to bylo podstatně více, bohužel tím že se rozbil, nemohu změřit a již se neprodává, tak údaj nemohu dohledat, ale byla delší... Nicméně vytírá se s tou tyčí suprově ;-) Jinak perfektní je systém - nastavíte si tak jak potřebujete - u TWISTU to bylo na pevno - buď jste přidali dílek nebo ubrali... U VILEDA to zafixujete točením kdekoli... MOP - s třásněmi se dostanu úplně všude, kloub na začátku je výborná věc - "zlomíte" ho fakt všude :-) Vytírání je s ním suprové - nezanechává mi šmouhy, což u Twistu i u Bissella byla prostě jejich špatná vlastnost... Jsem z toho překvapená, že třásně poberou i vlasy atd. - nikde není špína - zkoušela sem i jeden den vytírat bez vysávání a nebyl v tom tak veliký rozdíl - jen ty drobky taháte s mopem, ale pak když se zvedne tak drobky zůstanou na zemi a ty nakonec můžete jen ručním aku vysavačem vysát na konci místnosti. Kdo má velikou plochu pro vytírání doporučím spíše ten plochý mop - tento nemá tak veliký záběr, ale neznám jeho kvality, zda je taky tak dobrý jako tento třásňový. ZÁVĚREM - TENTO MOP DOPORUČÍM VŠEM - TŘÁSNĚ JSOU PRO MNE ZATÍM TÍM NEJLEPŠÍM PRO VYTÍRÁNÍ BEZ ŠMOUH, KYBLÍK PROPRACOVANÝ S VYCHYTÁVKAMI, ROTAČNÍ SYSTÉM S PEDÁLEM FUNGUJE NA 100% A ČISTOTA JE PERFEKTNÍ. ZA MĚ TEDY 100% DĚKUJI ŽENY S.R.O. ŽE JSTE MNE VYBRALY DO TESTOVÁNÍ - MOP BUDE NAŠÍM KAŽDODENNÍM POMOCNÍKEM 8-)