Vlasy jsou naše chlouba a způsob, jak říct světu, že se cítíme skvěle. Není tajnost ani trapas toužit po vlasech jaké mají televizní a mediální hvězdy nebo modelky z reklam. Mít přání a představy je přirozené a já mám pro vás pár rad a tipů, jak zůstat nad věcí a zachovat si krásu svých vlasů.
1. KDY SE NECHAT OSTŘÍHAT?
Vlasy by se měly nechat stříhat nebo případně jen zastřihnout vždy po cca 6 – 8 týdnech. Záleží však na délce vlasů. Kratší účesy je potřeba stříhat častěji, tak po cca 4 – 6 týdnech. Pokud se vám konečky vlasů třepí, je také doporučeno jejich častější zastřihávání. Samozřejmě, že stříhání je možné vždy, když máte potřebu udělat něco se svým účesem.
2. VYBERTE SI KVALITNÍ ŠAMPON
Určitě se vyplatí investovat do dobrého a kvalitního šamponu. To vám zaručí náskok ve vašem věčném boji s nepoddajnými, lámavými nebo poškozenými vlasy. Nabídka je velmi široká, takže máte z čeho vybírat. Najděte si přesně ten pravý, který je pro vás nejvhodnější. Použijte však vždy jen malé množství šampónu, na umytí vlasů bohatě postačí troška do dlaně. Nezapomeňte samozřejmě následně i na výživu přes kondicionér nebo masku.
3. DŮLEŽITÉ JE SPRÁVNÉ MYTÍ VLASŮ
Mytí vlasů by mělo být pravidelným rituálem. Více než 90 % žen a mužů dle jednoho průzkumu, nevědělo, jak správně postupovat při mytí vlasů. Je důležité si osvojit techniku. Pokožku hlavy je nutno masírovat krouživými pohyby minimálně 45 sekund šamponem a poté, po tuto dobu vtíráme kondicionér, ale zde se vyhneme pokožce hlavy. Kondicionér tedy používáme pouze po délce vlasů. Pokud nejsou vaše vlasy silně lakované nebo v nich není silná vrstva gelu, není potřeba postup opakovat. Vlasy také není dobré umývat denně, takže pokud to není nezbytně nutné, umývejte je nejdříve obden. Vlasy oplachujte pečlivě a důkladně, aby se smyl veškerý šampon i kondicionér. Na samém závěru oplachujte vlasy chvíli studenou vodou. Vlas se takzvaně zatáhne a nedochází pak k maštění. Vlasy po opláchnutí vymačkejte opatrně do ručníku.
4. PROBLÉM SUCHÝCH VLASŮ SE DÁ VYŘEŠIT
Časté vysoušení fénem bývá příčinou jejich vysušení. Nepoužívejte proto příliš horký vzduch, zvolte raději nižší stupeň výkonu fénu. Také není vhodné třít nešetrně a hrubě vlasy ručníkem. Dojde k poškození vlasů i pokožky hlavy. A hlavně nikdy nežehlete své vlasy žehličkou, pokud jsou vaše vlasy mokré nebo třeba i jen vlhké, spálíte je! Suchost vlasů způsobuje také silné slunce v létě, mořská voda, chlor a voda v bazénech a mráz v zimě. Je třeba o vlasy v letních, i v zimních měsících obzvláště pečlivě pečovat, dát jim výživu, chránit je.
5. K ČESÁNÍ POUŽÍVEJTE SPRÁVNÝ HŘEBEN
K dispozici je nepřeberné množství hřebenů a kartáčů. Zda používat kartáč nebo hřeben, vám poradí kadeřník, proto se ho neváhejte zeptat. Obecně je kartáč vhodnější na dlouhé vlasy, protože hřebenem může docházet k jejich vytrhávání a zamotání. K rozčesání středně dlouhých a krátkých vlasů slouží hřebeny. Nejdříve však zvolte nepříliš hustý hřeben, s širším odstupem zubů. Následně můžete použít hustější hřeben. Vlasy rozčesávejte ještě za mokra. Právě při rozčesávání se vyplatí předchozí použití kondicionéru nebo masky, vlasy budou jemnější a méně se zamotají do hřebenu.
6. JEZTE ZDRAVĚ A DODRŽUJTE PITNÝ REŽIM!
Všimněte si toho, jak kvalita vašich vlasů souvisí s tím, co jíte. Zařaďte proto do svého jídelníčku hodně zeleniny, ovoce, jezte ryby i luštěniny. Vaše vlasy (a nejen ony) budou vděčné, zdravé a silné, pokud bude vaše strava bohatá na esenciální mastné kyseliny, vitamíny B6 a B12 i kyselinu listovou. Tyto látky obsahují například maso, tuňák, losos, mléko, banány, ořechy, semínka nebo fazole. Omezte solení, alkohol, kávu. Jezte celozrnné pečivo. Pokud máte s vlasy potíže, doporučujeme vyzkoušet příjem droždí nebo doplňte vitamíny, které jsou speciálně vytvořené pro zpevnění vlasů. Z přírodních zdrojů jsou prospěšné pro vlasy tyto bylinky a koření: hřebíček, skořice, zázvor, ostružiny, šípky, pampeliška, heřmánek, kopřiva. Dodržujte pitný režim, pijte dostatek vody, protože bez vody chřadne tělo, pokožka, i vlasy.
Blogerka Michaella
(zdroj obrázku: pixabay)
Šest způsobů pro dokonalé vlasy
-
JSME ROZEŽRANÁ SPOLEČNOST
PetraLehká||Krása a zdraví
Dnes jsem si dovolila sepsat několik mých myšlenkových pochodů na trochu jiné téma. Měla jsem možnost navštívit domek jednoho...
-
Rakovina a energie těla – zamyšlení
PetraLehká||Krása a zdraví
První rakovinovou buňku si můžeš představit jako rebela. Rebela, který už si řekl ,, seru na systém, když on...
-
Já chci do lesa :-)
LucieLů||Krása a zdraví
Stojíme na místě, už 15 minut, uvnitř narvaného vlaku a nikdo neví, jak dlouho ještě, a proč… Spokojené výrazy...
-
Znáte GOJI neboli kustovnici čínskou?
JanaHotárková||Krása a zdraví
Sušená kustovnice: zdravá svačinka a skvělý čaj Kamarádka mi poslala odkaz na webové stránky, kde si GOJI mohu koupit...
-
Od překyselení k rovnováze pomocí tří jednoduchých zásad
ZuzanaBrozmanová||Krása a zdraví
Zbavte se překyselení: 3 jednoduché kroky ke zdravému tělu i mysli Těžko říct, zda to v životě mají zásadoví...
-
V JEDNOTĚ SRDCÍ JE NEJVYŠŠÍ LIDSKÁ SÍLA.
TáňaHavlíčková||Krása a zdraví
Co je to metoda OCTO CODES? O čem vlastně pojednává a co mi může změnit v mém životě,...
-
Podpora české módy
HelenaHášová||Krása a zdraví
A co takhle podpořit i naše návrháře, například naprosto ojedinělou módu, kterou vytváří návrhářka paní Jaroslava Procházková. Její modely...
-
Eva Samková radí, jak se zlepšit v jízdě na snowboardu
TerezaLavičková||Krása a zdraví
Chcete vylepšit své dovednosti, nebo se chystáte na prkno postavit poprvé? Kdo by vám mohl dát lepší rady než...