Znáte zlatá pravidla pro klidné ráno po bujarém Silvestru?

A je to tady Silvestr. Poslední den v roce a poslední den v roce, ve kterém máte právo si trochu připít. Většina lidí co znám slaví silvestra doma, na chatě, nebo v klubu se sklenkou šampaňského nebo něčeho tvrdšího:-D v ruce a v druhé ruce mají obložený chlebíček nebo chuťovku. Někdo paří až do šesti a někdo koukne na ohňostroj, odpočítá půlnoc a jde spát. To záleží na člověku jaký je a jakou má toleranci k alkoholu. Někdo se opije dětským šampusem a někdo do sebe hází panáky vodky a je zcela fit. Ale tak či tak ten druhý den, ten stojí za to. Paralen a kýbl u postele je váš největší přítel. 😀 Ale jak to udělat, aby se vás toto vyhlo obloukem nebo v horším případě nebyla kocovina tak silná?

Na Silvestra

Aby se nám kocovina vyhla, je potřeba začít se o sebe starat už večer. Základem je, nepít na lačno. Vždy musí být žaludek něčím “vystlán” nebo v lepším případě “namazán”. Já když piju, tak si vždycinky už před první skleničkou dám řízek, chuťovku, chlebíček nebo něco čím si vystelu břicho. Stačí žďobínek. Nemusíte sníst celý talíř jednohubek, tři, čtyři bohatě postačí. Ale já si pro jistotu dávám ještě mezi pitím a prokládám ten alkohol i neperlivou vodou nebo skleničkou džusu. Mně osobně pomáhá i tancování, to rozproudí krev a tak nějak trošku spálí ten alkohol. Snad víte co tím myslím. 😀 A taky to pití chce trošku čistého úsudku. Například když vím, že se mi po víně točí hlava, nedám si celou flašku vína. A tak to také platí s tvrdým alkoholem. 

Můj den “po”

Já se po propité noci vzbudím většinou kolem desáté a ihned jdu do kuchyně se napít čisté vody, protože to asi znáte všichni, mám “suchara”. Pak když jsem schopna, zajdu si do koupelny a dám si vlažnou sprchu. Né ledovou, né teplou. Takovou akorát, ale trošku víc do studena. Pokud nejsem schopna zalezu si do postele, dám si paralen a ještě asi tak do dvanácti ležím a odpočívám. Pak si dám vyprošťovák ( recept je u mě na profilu ) a většinou už jsem fit. Někdy mám hlad, ale první jídlo si dám nejdřív hodinu po vyprošťováku, ať to má čas “působit”. A když už si potom něco dám, tak vždy něco suchého a studeného ( např. rohlík, chleba, veka atd. )
Tohle je, ale moje “popicí” rutina a ne každý to má stejné.:-D

Obecně den “po”

Obecně vzato po probuzení. Někdo jde zvracet, tak těm doporučuji hned po zvracení ten vyprošťovák, paralen kýbl u postele a bůh s vámi. 😀 Ti ostatní to mají asi podobně jako já.
No, prostě a zkrátka každý je jiný a co třeba funguje a platí na mě, nemusí platit na vás.

Moje zlatá pravidla

1. Piji s rozvahou ( přeci jen alkohol je jen na uvolnění atmosféry, hlavní jsou lidé okolo vás *heart* )
2. Alkohol prokládám jídlem a nealkem
3. Druhý den si dám vlažnou sprchu
4. Nejím nic teplého, tekutého. mastného – vždy je mi pak na zvracení asi 10x víc 🙂
5. Piju vyprošťovák
6. Odpočívám 🙂

Toto jsou tipy a triky ode mě a poptala jsem se i kamarádek a mají to zhruba podobně.
A co říkáváme asi všichni? Všeho s mírou :-D:-)

Takže přeji vám příjemný Silvestr bez kocoviny, se spoustou přátel a dobrou pohodou. *heart

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account