Parodontóza a jiné zubní potíže: Co vám říká vaše tělo o stresu a emocích

KDO JE DNES NEMÁ? Další civilizační nemoc této doby – POCIT, ŽE MUSÍTE V NĚKTERÝCH SITUACÍCH “ZATNOUT ZUBY”.
Při problémech se zuby by si člověk měl položit otázky:

Která situace mne nutí k tomu, abych musel mít stále “zaťaté zuby”?
Co nedokážu vzít za správný konec?
Které potlačené agrese mne zatěžují?
Jak řeším obtížnou situaci, kterou už nedokážu zvládat?
Co mi uloupilo mou pevnost a životní sílu, že teď’ musím jít až na doraz (na dáseň)?

Neschopnost dostatečně se prokousat naší situací. Novodobá nemoc, kterou řeší nově zubaři a to je “skřípání zubů”. Na věku nezáleží, začínají tím trpět jak mladí, tak staří. Jde opět o psychický problém, který ani nevnímáme, že ho máme. Skřípáme zuby v práci, při odpočinku a hodně také v noci.

ČÍM SE SNAŽÍME TAK “PROKOUSAT”? KOHO BYSME NEJRADĚJI “ZAKOUSLY VZTEKY?”. PŘED KÝM, ČÍM ZATÍNÁME ZUBY?
Zuby – Zuby jsou ovlivňovány rozhodnutími člověka a jeho rozpoložením, v němž činí rozhodnutí. Odolnost a pevnost ztrácejí, jestliže ztrácíme půdu pod nohama. Nedůvěra a strach napadá a oslabuje i náš chrup i při sebelepší péči.

PŘÍSLOVÍ ŘÍKÁ: “Mám tě plné zuby”, nebo “mám už všeho plné zuby”. Jak říká staré pořekadlo. Zeptejte se sami sebe, koho máte plné zuby a na koho máte zlost?
Zuby jsou o jistotě. Kdo má pocit, že ztrácí svou jistou půdu pod nohama, ten ztrácí sílu chrupu. Můžete mít ohrožené pracovní místo, ztrátu domova, partnera, boří se vám vaše jistoty…Zuby jsou jistota. Jakmile začnete mít jakékoliv problémy se zuby, zamyslete se nad tím, jaká jistota vám mizí…
Jaké prožíváte období, když vás trápí zuby ?
Skřípání zubů ve spánku je projevem potlačených agresivních reakcí, tento problém se stále zvyšuje.

PROBLÉMY S DÁSNĚMI:
Když dáseň ustupuje, znamená to naše vnitřní stahování se v důsledku nejistoty nebo přetížení na nás navalení (často ale i námi samotnými) 
O člověku, který je zcela přetížen, se říká: “že jde až na dáseň.”

KRVÁCEJÍCÍ DÁSEŇ:
Ukazuje, že člověk je přetížen a pociťuje tento fakt jako omezování života.
Když byla otřesena důvěra člověka, přichází o zuby.

PARODONTÓZA:
JE zánět dásní. Je naše psychické vnitřní napětí, přetížení, stres a hlavně nespravedlivé tvrdé posuzování druhých naší osoby.
Krvácení z dásní, přechodné otoky, zápach a nepříjemná chuť v ústech, vznik “kapes” mezi zubem a dásní, vytvářející se příznivé prostředí pro růst bakterií, zvýšená citlivost zubů na teplo a chlad, ztráta zubů při uvolnění 
dásní a kostěných lůžek – to vše jsou příznaky onemocnění zvaného parodontóza.
Nemůžeme projevit svoji vlastní podstatu, svůj momentální hněv, emoce, které v danou chvíli máme. Přísloví říká: „zatni zuby a mysli si něco o zadním pozadí…“ – pořekadlo, které nás učila babička a dříve platilo.
Ted se pracně novými duchovními naukami učíme, buďme samy sebou a ozvěme se, bojujme samy za sebe. Jenže ne vždy každý si to může dovolit.
Proto právě zatne ty zuby, a ten jeho nahromaděný hněv doslova ZKOUSNE do svých zubů – zatne. Pořád všude raději pro klid zkousneme zuby, abychom někoho nenaštvali, nezpůsobili hádku, nepřišli o partnera, nepřišli o práci…….
A tak vlastním nevyventilovaným hněvem si samy destruktivně ničíme zuby. Hněv a tyto situace vyčerpávají naši sílu v nich, jsme vycucaní jako citrón, zuby ztrácejí energii a přicházejí o svou sílu. Proto naučte se vyventilovat svůj hněv.

ZVÝŠENÁ CITLIVOST ZUBŮ:
Je stupeň varování „Tohle už jsi přehnal“, nám říká ostrá bolest. Zub – to je taková signální žárovka. “Mám tě plné zuby”, nebo “mám už všeho plné zuby”, jak se říká staré pořekadlo. Zeptejte se samy sebe, koho máte plné zuby, koho a čeho už máte dost?

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account