Psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková, jejíž sloupky pravidelně čtete i na tomto webu, vydala novou knihu. Jmenuje se “Život je boj” a napsala ji pro všechny, kteří se, ať už přímo nebo nepřímo, potýkají s nádorovým onemocněním.

Přečtěte si novou knihu psycholožky Laury Janáčkové s názvem Život je boj.

V Česku onemocní nádorovým onemocněním každý třetí člověk a skoro každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo s rakovinou právě bojuje, kdo ji prodělal a žije ve strachu, aby se nevrátila nebo někoho, kdo svůj boj právě prohrává či prohrál. Pro všechny, kteří chtějí vědět, jak překonat strach, bolest, utrpení, kteří chtějí nalézt sami sebe a hledají cestu k pochopení života a smrti, napsala psycholožka Laura Janáčková svoji novou knihu.

Laura Janáčková pracuje s onkologickými pacienty i jejich příbuznými více než dvacet let. „Denně se setkávám s lidmi, kteří bojují o svůj život. Snažím se jim pomáhat, podporovat je a být jim průvodcem na jejich strastiplné cestě. Pro mnohé z nich je nemoc zlým snem. Někteří však díky ní nacházejí smysl svého života,“ říká odbornice. Na základě svých zkušeností se rozhodla napsat knihu, která je plná informací, odpovědí na otázky, metod, návodů i praktických tipů pro pacienty a jejich blízké. Kniha je napsána běžným jazykem a jsou v ní rovněž příběhy pacientů, které dokreslují jednotlivá období zvládání nemoci a ukazují, jak v životě zdolat i ty nejtěžší chvíle. Text je doplněn autorskými ilustracemi a úryvky z deníků pacientů.
Kniha je k dostání u všech knihkupců za cenu 379 Kč.

Ukázka z knihy:

Zdravý člověk si dovede jen stěží představit, co prožívá nemocný, který bojuje o svůj život. Ano, bojujete o život, jeho samozřejmost je totiž zpochybněna a naprosto přirozeně mysl zaplavuje strach. Strach ze smrti. Hrozba smrti pak představuje zhroucení celého dosavadního života. První hlava pětihlavé saně, se kterou se dříve či později utkáte, se jmenuje strach. I pocit nezranitelnosti je pro zdravého člověka naprosto přirozený a normální, zdraví prostě nemyslí na to, že by jejich organismus najednou mohl přestat fungovat, ale nemocní znají ten pocit spojený se ztrátou tělesné nedotknutelnosti. Druhá hlava pětihlavé saně,
se kterou se setkáte, se jmenuje nedotknutelnost. Zdraví lidé více či méně řídí svůj osud, mají vevlastních rukou svůj čas. U nemocných je pocit sebeurčení a řízení vlastního osudu v základechotřesen. Třetí hlava pětihlavé saně, se kterou sesetkáte, se jmenuje ztráta autonomie. Zdraví lidé jsouaktivní v různých oblastech svého života.U nemocných je vykonávání běžných aktivit zcelanebo částečně znemožněno. Čtvrtá hlava pětihlavésaně, se kterou se utkáte, se jmenuje ztráta aktivit.Zdraví lidé mají mnoho přátel, mohou se společněs nimi bavit. Nemocní se často dostávají do sociálníizolace a mají strach ze stigmatizace. Pátá hlava sejmenuje ohrožení sociální identity a vlastní hodnoty.

Zdroj: Redakce Ženy s.r.o.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account