Vydáváte se do hor jen v zimě? Velká chyba, v létě mají zcela jinou atmosféru, vyladí vás a nabijí novou energií. Takové Krkonoše vás okouzlí vodopády, ranním medově zbarveným světlem v lese, přírodou v údolí i na hřebenech či tichem panujícím v lesích. A najdete zde samozřejmě i dokonalé zázemí, kde si po dlouhém dni dopřejete pohodu, wellness a dobré jídlo.
Začněte u vody. Mumlavské vodopády zní, i když jste potichu. Stačí dvacet minut z centra Harrachova nebo od OREA Resort Sklář po modré – a jste tam. Široký proud Mumlavských vodopádů padá po skále s pravidelností, kterou bychom si všichni přáli mít v životě. Chladivý vzduch, stezka pro klidné tempo. Kdo chce pokračovat dál, může dojít až na legendární Krakonošovu snídani nebo se napojit na trasu směrem ke Dvoračkám nebo Vosecké boudě. Hřebenovka odtud není žádný odpolední výšlap – ale za celodenní námahu nabídne ticho, výhledy a zaslouženou polévku nahoře.
Druhý den si můžete vybrat jiný směr – třeba po červené vyrazit na Janovu skálu s úchvatným výhledem na Harrachov. Anebo se nechat vyvézt lanovkou na Čertovu horu a obdivovat největší mamutí můstek pro lety na lyžích u nás.
Když se vydáte na skutečný výšlap, je důležité mít skvělé zázemí
Ať už zdoláte větší či menší počet kilometrů, jedno je jisté – potřebujete nejen kvalitní obuv a oblečení, ale také zázemí, kde na vás myslí. „Když lidé plánují výlet do hor, řeší nejen trasu, ale i to, co budou během dne jíst nebo co se stane, když nebude ideální počasí. Proto našim hostům nabízíme možnost vzít si s sebou svačinu a letos také zpáteční jízdenku lanovkou na Medvědín nebo Svatý Petr zdarma k pobytu. Nebo relaxaci, péči a dobré jídlo. Všechno to dohromady vytváří prostředí, kde si každý den může naplánovat podle nálady i počasí,“ říká Marian Novotný, ředitel OREA Resortu Sklář a OREA Resortu Horal.
Pokud dáváte přednost Špindlerovu Mlýnu, můžete od OREA Resortu Horal vyrazit po chodníku směrem k Dívčí lávce, odkud vede modře značená turistická trasa malebným Údolím Bílého Labe. Trasa podél říčky je vhodná i pro ty z vás, kteří nejste bůhvíjak zdatní turisté. Pokud budete chtít,můžete dojít až k Boudě u Bílého Labe, tam se občerstvit a pak se vydat zpět. Těm zdatnějším se odtud otevírají možnosti pokračovat dál ke Špindlerově boudě, na hřebeny, nebo až na Luční boudu. „Po výšlapu jsme si dali sprchu, šli do sauny a pak si dali úžasnou pizzu, kterou před námi upekli v kamenné peci. Bylo to takové rodinné. Prostě nečekaně příjemný zážitek, “ říká Eva, která s rodinou pobývala v OREA resortu v Krkonoších.
Hory nejsou jen o turistice, ale také chuťových zážitcích a odpočinku
V Krkonoších se naštěstí dávno nejí jen smažák. V resortech jako OREA Resort Sklář v Harrachově nebo OREA Resort Horal ve Špindlerově Mlýně si můžete užívat chuťového maratónu od snídaně až po večerní menu. Ráno barista připraví výběrovou kávu, nechybí čerstvě upečené pečivo nebo frgály. Večer vás čeká pizza z pece, tematické bufety s chutěmi podle sezóny nebo sobotní večery ve znamení čerstvých sushi specialit. A pokud zůstanete až do neděle, potěší vás i tematické menu inspirované francouzskou kuchyní.
Víc, než nové tenisky oceníte pohorky. Víc než hebkou halenku pohodlnou mikinu. A hlavně: nezapomeňte na čas, který si dáte sami sobě. Krkonoše nejsou jen o tom, kolik kilometrů ujdete, ale především o tom, co si odnesete sami v sobě domů.
Zdroj: OREA Hotels
Foto: se souhlasem OREA Hotels









