Mezinárodní den úsměvů se oslavuje každoročně 5. října již od roku 1999.

Zvednuté koutky na obličeji připomínají, jak je smích pro život důležitý, obzvlášť v současné době, kdy je důvodů ke smíchu nějak čím dál tím méně.

To, proč se na sebe lidé smějí, má hned několik důvodů. Dříve sloužil smích zejména jako signál odvolání poplachu, že se všichni kolem mohou cítit v pohodě a může dojít k uvolnění vnitřního napětí.

Jiné to je mezi mužem a ženou. Smíchem dává žena najevo, že se s mužem cítí bezpečně. Smíchů je několik druhů stejně jako veselosti. Smát jsme se naučili dříve než mluvit. Dítě smíchem dává najevo, že je spokojené. Jiný smích pak slouží jako komunikační prostředek dospělých. Vysoký smích je projev podřazenosti, chlácholivý pak nadřazenosti.

Smích je pro naše tělo velmi prospěšný, podporuje imunitu, a tím pádem odolnost proti zánětům a nádorům, dále snižuje stres a napětí v organismu. Smích také procvičuje bránici, a když je vydatný, tak i ostatní svaly. Smích dokáže mírnit bolest a urychluje hojení.

V profesionální komunikaci je možné docílit lepších výsledků, když se na své kolegy a klienty budete usmívat. Úsměv na tváři velmi pravděpodobně způsobí pozitivní reakci.

Na závěr snad jen pár prověřených mouder od pana Wericha:

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“

„Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.“

„Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka.“

„Nejkrásnější hudba je lidský smích.“

„Smích je svátkem obličeje.“

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account