Jaroslav Uhlíř se narodil  14. září 1945 v Praze. Ze začátku zpíval v různých kavárenských tanečních skupinách. Zpíval v rozhlasovém sboru doktora Bohumila Kulínského. Byl členem kapely Prominence a Faraon, kde se setkal s Karlem Šípem a Jiřím Schelingerem a se svými prvními úspěšnými skladbami. Byly to písně „René, já a Rudolf“, kterou většina z nás zná z reklamy na Plum vodku a „Holubí dům“, kterou složil pro Jiřího Schelingera a která je nestárnoucím hitem. Hudbě se věnoval od dětství. Proto šel v roce 1977 studovat na LŠU – LK (lidová škola umění – lidová konzervatoř), obor dirigování a skladba. Tuto školu dostudoval v roce 1981, ve svých 36 letech.

Jaroslava Uhlíře si většina lidí spojuje s Karlem Šípem, se kterým Jaroslav připravoval televizní pořady, ve kterých oba učinkovali. Při představení televizního pořadu Hodina zpěvu se Jaroslav seznamuje se Zdeňkem Svěrákem, se kterým pak nadále spolupracuje. Jeho první kontakt s filmovým světem je v roce 1976 ve filmu Ať žijí duchové. Jaroslavu Uhlíři tak ležela na bedrech předělávka oslava pionýrské organizace na písničkovou rodinnou komedii. Jaroslav Uhlíř se stal autorem hudby. A netrvalo dlouho, kdy Jaroslava kontaktoval opět pan Svěrák s tím, že by potřeboval doplnit hudbu do filmu Vrchní, prchni!. Tak vznikla píseň Severní vítr. v Praze. Ze začátku zpíval v různých kavárenských tanečních skupinách. Zpíval v rozhlasovém sboru doktora Bohumila Kulínského. Byl členem kapely Prominence a Faraon, kde se setkal s Karlem Šípem a Jiřím Schelingerem a se svými prvními úspěšnými skladbami. Byly to písně „René, já a Rudolf“, kterou většina z nás zná z reklamy na Plum vodku a „Holubí dům“, kterou složil pro Jiřího Schelingera a která je nestárnoucím hitem. Hudbě se věnoval od dětství. Proto šel v roce 1977 studovat na LŠU – LK (lidová škola umění – lidová konzervatoř), obor dirigování a skladba. Tuto školu dostudoval v roce 1981, ve svých 36 letech.

Jaroslava Uhlíře si většina lidí spojuje s Karlem Šípem, se kterým Jaroslav připravoval televizní pořady, ve kterých oba učinkovali. Při představení televizního pořadu Hodina zpěvu se Jaroslav seznamuje se Zdeňkem Svěrákem, se kterým pak nadále spolupracuje. Jeho první kontakt s filmovým světem je v roce 1976 ve filmu Ať žijí duchové. Jaroslavu Uhlíři tak ležela na bedrech předělávka oslava pionýrské organizace na písničkovou rodinnou komedii. Jaroslav Uhlíř se stal autorem hudby. A netrvalo dlouho, kdy Jaroslava kontaktoval opět pan Svěrák s tím, že by potřeboval doplnit hudbu do filmu Vrchní, prchni!. Tak vznikla píseň Severní vítr.
Někde se udává narození 14.9….někde 15.9. Necháme to koňovi, ten má větší hlavu.

 

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account