Duchovní rozměr osobního rozvoje: Kudy vedou cesty k lepšímu životu?
Pokračování JAK TO TEDA VLASTNĚ JE tentokrát č. 2 s trochu podrobnějšími informacemi. Po předchozím článku chcete vědět víc a tady to je!! *heart*
Úvodem chceme říci, že je super, kolika lidem již jejich život není lhostejný, a pochopili, že se nejedná pouze o sled nešťastných náhod. Ovšem čím více se o duchovno zajímám, tím více jsem zmatená, jelikož k dispozici je velké množství knih či stránek na internetu, které se osobním rozvojem zabývají. Většinou se jako první setkáváme s afirmacemi, pozitivním myšlení či se stanovením si cílů. 🙂
Je známo, že svou realitu si každý tvoří sám, svým myšlením ovšem pokud půjdeme více do hlouby zjistíme, že tak jednoduché to není a to je důvodem proč nám afirmace, pozitivní myšlení ani cíle někdy nevyjdou. Jednak je velmi obtížné myslet pozitivně a i tak žít pokud se zrovna nacházíme v kolečku starostí a trápení a také si tím můžeme někdy více uškodit než pomoci. Pokud se nacházím v těžké situaci či depresi asi se na pozitivní myšlení nezmůžu, můžu se snažit, ale efekt nebude nijak ohromující a já se můžu cítit ještě hůř, vždyť se přece snažím, ale ono to nejde. V tomto případě je lepší své deprese přijmout a poděkovat jim, zní to šíleně, ale uleví se vám mnohem více. A pokud chci v depresích pozitivně myslet tak je vhodnější hledat pozitivum na tom, co mi ta deprese může přinést nebo ukázat.
Afirmace jsou krásné věty, co pohladí duši, ale od problémů taky zásadně nepomůžou, jako příklad uvedeme například problematickou finanční situaci. Pokud mé finance nejsou takové, jak si je představuju tak si začnu říkat afirmace jako třeba, jsem bohatý, mám dostatek financí a další. Díky těmto větičkám se můžu na lepší finance lehce naladit, pokud mám, ale ve své hlavě program typu finance jsou špatné, bohatí lidé jsou zlí a jiné tak si stejně finance nepřitáhnu, jelikož při vyslovení afirmace mám dostatek peněz, můj mozek slyší, ale naskočí, finance jsou špatné, a tak to můžu opakovat i několik let.
Stanovení cílů je také velice časté, zvláště bohatí lidé propagují, ať si dáme cíl a za ním si jdeme. Určitě je dobré vědět, kam chci směřovat, ale ne vždy se mi mých cílů podaří dosáhnout, odpovíme vám proč. Jak už uvádíme v dílu č. 1, každý člověk má v hlavě jisté bloky a programy, které si nese z minulých životů (těch může být i 100) dále od svých prarodičů či rodové linie a velké množství z dětství.
Každý z nás má plno vzpomínek na dětství, někdo lepších a někdo horších, a když se nad tím zamyslíte kolik informací a myšlenek jste ve svém dětství slyšeli od rodičů, prarodičů, učitelů a kamarádů?? Jako dítě ještě nevíte, co si myslet a všechny tyto informace máte dodnes v hlavě, i když už si třeba nepamatujete, jak se jmenovala vaše první láska ve školce, tak si buďte jistí, že váš mozek ano a ví i přesně, co jste si o své lásce mysleli, jak jste se cítili a co jste si od tohoto člověka půjčili (myšlenky, názory) a ještě stále nevrátili.
Pokud se vrátíme k těm bohatým lidem, kteří toho hodně dokázali a radí vám jak si stanovit cíle tak je klidně můžete následovat, ale stejně se to povede jen někomu a to proto, že tento někdo to má v hlavě srovnané-nemá blok na financích. Jak se můžu stát úspěšným a bohatým pokud mi maminka někdy v dětství řekla, že bohatí lidé jsou zlí, já už si to sice nepamatuju ale můj mozek ano.
Z toho vyplývá jasné řešení a tím je, jednak se zastavit a zapřemýšlet nad parketou, která v mém životě není úplně taková, jaká by měla, můžu zjistit, že například finance chci, ale opravdu si myslím, že bohatí lidé jsou zlí nebo že chci partnera, ale můj názor na muže není úplně hezký a mnoho dalšího.
Nezapomínejte, že je tu také naše podvědomí, kde máme vše pěkně uloženo a pokud vidím blonďáka, se kterým se chci seznámit, tak mi mé podvědomí může hlásit bacha na něho a já najednou nevím, co se děje. Věřte, že v našem mozku je úplně vše co se nám kdy stalo, je jako velký počítač, ve kterém najdeme fotky 10 let staré a najednou si vzpomeneme, že jsme někdy byli v Chorvatsku. To znamená, že někdy nestačí si pouze probrat svůj život ze všech směrů, ale pokud řešíme dlouhodobý problém ať už zdravotní, finanční nebo v partnerství je potřeba přistoupit k metodám, které jdou více do hloubky.
V tomto případě je ale třeba si uvědomit že výmluvy a hra na oběť končí a je potřeba se ponořit hluboko do naší mysli a duše a vysvobodit ji. Taková práce může být velmi náročná, jelikož se dostávají na povrch nejbolestivější prožitky jako například znásilnění v minulých životech, vraždy, krádeže či zrady nebo také bolestivé zážitky z dětství. Každý sám může praktikovat metodu Ho’oponopono co nejvíce to jde, avšak v těžkých případech se můžeme leknout, že tato metoda nefunguje, ale je to pouze tím, že problém je hluboko v nás a čistit ho tedy můžeme několik let. Další metodou je Metamorfní technika, která nabízí jemné vytahování bloků z těla pomocí dotyků terapeuta na problémových místech. Velmi hloubkovou metodou je pak Codex Mente.
Tento článek lze šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.
Zdroj foto:Pixabay.com