Ze zahraničních osobností pak projekt podpořili například Madeleine Albrightová, která zasadila vzácnou borovici Thunbergovu, tvarovanou ve stylu bonsaje, dovezenou přímo z Japonska. Jabloni sikkimské zase požehnal tibetský duchovní vůdce Jeho Svatost dalajlama.
Svůj strom zasadila i primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová. Jedná se o ambroň západní, která upoutá návštěvníky především panašovanými listy. Ty jsou oproti jiným panašovaným kultivarům větší, s nápadnou bílou kresbou po obvodu. Ambroň je už jako druh sama o sobě v zahradě exotickou dřevinou. V případě tohoto kultivaru to však platí dvojnásob.
Za skutečnou raritu je považován strom sira Nicholase Wintona. Ten trojské botanické zahradě věnoval vzácný roub ze svého vlastního morušovníku černého, který se množí jen s velkými obtížemi. Z tohoto vzácného Wintonova stromu existují na světě pouze tři zakořeněné rouby. A jeden z nich je u nás v Troji! Přitom původně měl sir Winton zahradě předat úplně jinou dřevinu – cedr. Pak ale jeho dcera Barbara dostala nápad, jak svého otce překvapit. Tajně byl tedy do České republiky převezen jeden ze zakořeněných roubů moruše, který dojatý sir Nicholas Winton zahradě věnoval s obrovskou radostí.
Přibude dalších 70 jmen
Stávajícími jmény a dřevinami projekt nekončí. Trojská botanická zahrada má v plánu Kořeny osobností, a tím i Stezku osobností, dál rozšiřovat. V následujících letech přibude dalších zhruba 70 jmen. Vznikne tak vskutku rozsáhlý projekt, který se, jak zástupci zahrady slibují, velmi brzy rozroste také o velké zahraniční osobnosti, jež jsou či byly s Českou republikou přímo spjaty.