Tak, jak se léčení zvukem stává stále populárnějším, přibývá počet jednotlivců, kteří s tím začínají experimentovat.
Jsou lidé, kteří se učí prozpěvovat rytmické fráze, jiní poslouchají specifické frekvence či využívají zpívající mísy.
Nejsou to však jen ti z nás, kteří se zajímají o spiritualitu a koncepty New Age a kteří nahlížejí do tohoto starobylého východního poznání. Kromě toho jsou to také vědci, kteří zkoumají zvuky a také to, jak tyto zvuky ovlivňují naše tělo.
Přestože léčení je prozatím teprve v počátcích svého vstupu do hlavního proudu, po mnoho staletí bylo v různých náboženstvích používané jako tradiční léčebná metoda.
Dokonce i vědci jako Nikola Tesla či Albert Einstein mluvili o významu nazírání na všechno z hlediska vibrací, energií a frekvencí.

„Pokud chcete najít tajemství vesmíru, přemýšlejte z pohledu energie, frekvence a vibrace.“– Nikola Tesla

Věda dokázala, že všechno je vytvořeno z energie a udržuje si své vibrace a frekvence, které se mohou zvyšovat nebo snižovat.
Vibrace jedné osoby, které tato osoba vysílá, může ovlivnit energii jiné osoby. Věda dokázala vzájemnou souvislost z pohledu kvantové mechaniky mezi našimi elektromagnetickými poli a naší aurou.
V souladu s touto logikou, protože zvuky mají svou vlastní frekvenci, nedávalo by smysl, kdyby frekvence specifického zvuku neměla vliv na nás samotných.
 


 
Věda v pozadí léčení zvukem
Dr. Herbert Benson, profesor, spisovatel, kardiolog a zakladatel Harvardského lékařského institutu mysli a těla, studoval, jak léčení zvukem, zvlášť, pokud se jedná o mantrické zpívání, může pomoci vyvolat relaxační odpověď.
Relaxační odpověď je definována jako schopnost jednotlivce vnuknout svému tělu podnět, aby uvolnilo chemické látky a mozkové signály, které způsobují svalové uvolnění, zpomalení dýchání a pokles krevního tlaku.
Relaxační odpověď může omezit příznaky syndromu dráždivého tračníku (IBS) a působit proti fyziologickým změnám způsobeným stresem a zápasením včetně svalového napětí, bolestí hlavy, žaludeční nervozitou, zrychleným tepem a mělkým dýcháním.
Dr. Ranjit Singh, neurovědec, spisovatel, podnikatel a globální pedagog, zjistil, že zpívání specifických manter uvolňuje hormon melatonin a ten následně nabízí mnoho přínosů, včetně srážení nádorů či zlepšeného spánku.
Bylo zjištěno, že pozpěvování okysličuje mozek, zpomaluje činnost mozku. Může dokonce způsobit synchronizaci levé a pravé hemisféry mozku.
Jonathan Goldman, americký spisovatel, hudebník a učitel v oblasti harmonie a léčení zvukem, říká:

„Dr. Alfred Tomatis využil zvuků gregoriánských mnichů pro stimulaci uší, mozku a nervového systému klientů. Jeho práce je velice důležitá z hlediska vědeckého a medicínského využití zvuků a zpěvu.

Dr. A. Tomatis zjistil, že určité zvuky, které jsou obzvlášť vysoké ve vokálních harmoniích, budou stimulovat a nabíjet mozkovou kůru a nervový systém.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account