Už to budou tři měsíce, co jsem poprvé zkusila metodu no poo. Předtím jsem o ni hodně četla a rozhodla jsem se, že to zkusím sama na sobě. Ačkoliv jsem používala přírodní šampony, přišlo mi, že už jich bylo dost.
Ze všech možných no poo způsobů jsem si vybrala mytí vlasů žitnou moukou. Jedná se o jednoduchý recept, kdy se žitná mouka smíchá s vodou na kašičku, která se vmasíruje do pokožky vlasů, chvíli se krouživými pohyby masíruje a důkladně, opravdu důkladně se smyje. Na závěr je místo kondicionéru možné použít třeba bylinkový odvar nebo ředěný jablečný ocet. 
Už z prvního pokusu mytí moukou jsem byla nadšená. Vlasy byly krásně nadýchané a objemné, přitom krásně umyté a čisté. Vlasy jsou na no poo metodě hrubší, jelikož klasický šampon je uhladí a v mém případě jemných vlasů je “připlácnul” k hlavě. Po mouce jsou nadýchanějsí a načechranější. Z původního mytí vlasů šamponem denodenně jsem přešla na mytí 3x týdně, protože to úplně stačí. Vlasy se tedy i méně mastí. 
Dalším ze způsobů no poo metody jsem zkusila prášek Reetha od značky Khadí, se kterou mám ty nejlepší zkušenosti. Je to prášek z indických mýdlových ořechů. Vlasy jsou po umytí Reethou krásně jemné, heboučké na omak. Stejně jako po mouce jsou hrubší, ale né tolik jako u mouky. Jsou lesklé a posílené. Prášek se z vlasů hůře vymývá, ale výsledek stojí za to. 
No poo se mi zatím velmi osvědčilo, je to takové zábavné experimentování a jak jsem se dočetla na diskuzích, lidé používají k mytí vlasů kde co. Mě prozatím vyhovuje střídat mouku s Reetha práškem a výsledky jsou super. Výborné jsou bylinkové odvary (kopřiva, heřmánek, šalvěj,..), které zastoupí roli kondicionéru, posílí a dodají lesk. 
Pokud budete no poo zkoušet, přeji hodně úspěchů! 
 
S láskou ♥

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account