Památník Lidice, to není jen Pomník dětským obětem a Růžový park. Nalezneme zde celé Pietní území.
To se nachází v místech původní obce. V současnosti je zde k vidění několik zastavení připomínajících neblahý osud domů a jejich obyvatel. Celý areál je udržován a tráva je sekána v rámci původního katastru obce. Od muzea a Růžového sadu, tak vedou cesty dolů do údolí Lidického potoka, překračuje ho a pokračuje do svahu k původnímu a současnému hřbitovu. Celé toto území je součástí národní kulturní památky Areál Lidice.
Hned u muzea je umístěn Pomník dětských obětí války akademické sochařky Marie Uchytilové osazený na místo v roce 2000.Tvoří ho 82 soch, údajných obětí nacistického zla. Níže vlevo následuje hrob lidických mužů se zdí zahrady Horákova statku, kde byla většina mužů postřílena. Je zde umístěna socha truchlící ženy od akademického sochaře Bedřicha Stefana.
Naproti hrobu se pak nachází základové zdivo tohoto statku. Dále za Lidickým potokem se můžeme setkat se zbytky lidického kostela sv. Martina původně z poloviny 14. století, několikrát však historickými událostmi poničeného a znovu obnoveného. V jeho blízkosti je umístěna socha ženy chránící si obličej před plameny sochaře Karla Lidického.Jsou zde též zbytky původní školy postavené roku 1824, socha matky s dítětem je taktéž dílem Bedřicha Stefana.V neposlední řadě se dostáváme k původnímu hřbitovu, tvořenému obrysy původních hrobů s náhrobními kameny nebo kříži.
Tomu, kdo zde ještě nebyl, návštěvu rozhodně doporučuji. Areál je to rozlehlý, určitě si na jeho prohlídku vyšetřete minimálně 2 – 3 hodiny času.