Go Back

Ultrarychlá a ultralevná domácí ledová káva

Vytisknout recept
V kavárnách Vám ledovou kávu připraví za nejméně 70,- Kč, ve větších městech a lepších kavárnách i o dost víc. Naposled, když jsem si dávala ledovou kávu v parku na procházce, nenápadně jsem koukala baristovi pod ruce a moje domněnky se potvrdily - udělat si ledovku doma je extra lehké. A když si spočítáte, kolik stojí jedna a půl lžičky kávy, jedna lžička cukru, trocha vody a mléka... nedostanete se ani na zlomek ceny ledové kávy z kavárny ;-) Musím se s Vámi o recept podělit. 

A hlavně! Chuť domácí ledové kávy je na chlup stejná, jako chuť ledovky z kavárny :-) 

Postup: 

Do shakeru nebo obyčejné krabičky s víčkem nasypeme lžičku a půl kávy, lžičku cukru a zalijeme 50 ml studené vody. Pevně zavřeme, jinak bude kafe po celé kuchyni :-) Pořádně v shakeru/krabičce rozmícháme, z původní směsi se stane víceméně pěna. Pěnu přelijeme do sklenice, ve které už kávu chceme servírovat - většina sklenice bude tvořit pěna, ale už uvidíme, že začíná klesat. Do kávy nalijeme mléko podle chuti (uvedla jsem 50-100 ml, je to jen na vás, já dolívám zhruba od oka) a přidáme kostky ledu - není podmínkou, káva je výborná i bez něj. 

HOTOVO :-D

Ledovku si beru do kelímku s sebou na procházku, nebo si ji dělám doma jen tak. Neutrácím zbytečně za předraženou kávu v kavárně, která se dělá stejným způsobem :-) 
...moje dnešní ranní ledovka: 

A jak si děláte domácí ledovou kávu Vy? *gift*


1,5lžička - Rozpustná káva
1lžička - Cukr
50ml - Studená voda
50-100ml - Mléko
2-3ks - Kostka ledu
příprava - 5
vaření - 0
Kategorie Nápoje
Porce 0
Uvařila Barbora M