144

Skoro všechny děti doufají, že z nich vyrostou hudebníci, herci nebo jiní umělci. Ne pokaždé se ale jejich sny střetnou s realitou všedního života. Nová kapela Zdeněk Vlček a SEN jim však dala příležitost, aby mohly zazářit. 

Zdeněk Vlček a SEN je nový projekt zpěváka, textaře a učitele Zdeňka Vlčka, který je zakladatelem vzdělávací platformy Doučení jinak. Ta reaguje na náš vzdělávací systém, který neumí odemykat a rozvíjet skrytý potenciál dětí. 

Šance, která mění životy 

Zdeněk se rozhodl tuto situaci změnit a vymyslel způsob, jak takové děti najít a dát jim šanci projevit se a zdokonalit své nadání. A to nejen to hudební a herecké. 

Důkazem toho může být první hudební videoklip s názvem “Omalovánka”, k jehož natočení přizval žáky ze základní školy Jednička v Jičíně, kteří si na jeden den vyzkoušeli práci profesionálních herců. 

Kromě toho, že se mladí studenti podívali do úžasných prostor moderního centra kultury UFFO Trutnov, ve kterém se celý videoklip natáčel, mohli nahlédnout pod pokličku týmu zkušených filmařů, kterým velel uznávaný režisér Petr Špetla z produkce Špetla Film. Na place mohli pozorovat i vystoupení kapely, práci vizážistky a dalších herců, mezi kterými zazářila i desetiletá Anička. 

A co dál? 

Klipem k singlu “Omalovánka” to nekončí. Zdeněk Vlček letos spouští i unikátní kemp Hudební sen v srdci Českého ráje, ve kterém děti naučí všechny potřebné dovednosti, které jim otevřou dveře do světa umění. Kromě hudebních workshopů se děti naučí prezentovat svou práci na sociálních sítích. V programu nechybí ani budování osobní image a prevence, díky které se děti dokáží vyhnout nebezpečí ve virtuálním prostředí. 

Sám Zdeněk říká, že sen nabývá reálné podoby až ve chvíli, kdy je možné ho sdílet. Proto mu přejeme hodně štěstí a věříme, že jeho záměr předat dětem to nejlepší bude od počátku úspěšný. 

Zdroj fotek: Hudební klip Omalovánka, Zdeněk Vlček a SEN, Špetla Film 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account