Myslíte si, že anorexie je pouze záležitostí teenagerů a dívek kolem 14. roku věku?
Svým způsobem je tato skupina tou nejohroženější, jelikož většina z nás o sobě v pubertě pochybuje a hledá se, dopsívá. Nicméně je velkou mýlkou si myslet, že podobná nemoc nemůže postihnout Vaši kamarádku, která letos oslavila 30. narozeniny, nebo snad, že prevencí proti Anorexii je stát se matkou.
Anorexie je komplikované duševní onemocnění, které souvisí hlavně s Vaší psychikou a Vaší minulostí, tím, jak jste byli vychovávaní, to, v jakém se pohybujete prostředí apod.
Nezavírejte tedy oči před tím, že Vaše známá najednou rapidně zhubla, vyhýbá se společenským akcím, odmítá si s Vámi dát cappuccino a pije pořád jenom vodu, vidíte ji neustále na nohách, s kočárkem několik hodin na procházkách a snaží se Vám vemluvit, že je tak štíhlá díky mateřství.
Člověk má tendenci nechat se od anorektiků opít rohlíkem, protože jsou to mistři ve spřádání pavučin lží a podvodů, proto je tak těžké Anorexii odhalit u puberťáka, natož u dospělého člověka, u kterého si spousta s znás řekne: “Anorexie? Hloupost, má děti a určitě má rozum na to, aby podobnou hloupost nedělala,”
Jenomže Anorexie není hloupost. Je to pouze odraz nešťastné duše dotyčného člověka.
A tak tedy… kdy vlastně ANOREXIE vzniká?
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account