Můj dědeček byl profesionální fotograf a kameraman a já jako malá se bála toho, co mi vždycky sliboval, totiž, že po něm jednou jeho nahrávací studio zdědím a budu mu pomáhat s rodinným podnikem.
Řekněme to tak, že jsem o pár let už starší, možná trošku moudřejší a o 8000 km vzádlenější 🙂
Nicméně to, čeho jsem se vždycky bála a říkala jsem, že mě nikdy nebude bavit, se stalo poslední dobou mojí vášní. Fotím, natáčím, stříhám, upravuji a nahrávám. Ano, jsem hrozný amatér a mnohdy moje videa stojí za starou bačkoru, ale není nad to si sednout s rodinou po několika týdnech, měsících a pak i letech a přehrát si krásné okamžiky zpětně.
Miluju fotky, proto i hodně fotím a tvořím rodinná alba tak, jako to kdysi dělala moje máma, ale vida mám ještě o něco radši. Jsou energičtější a dynamičtěší a mnohem lépe Vám pak připomenou danou situaci a zážitek si tak budete moci prožít znovu a znovu a znovu.
Co jsem tedy tímhle článkem chtěla říct?
Foťte, natáčejte, stříhejte, hrajte si s efekty a kašlete na to, že nejste profesionálové. Budete se postupem času zlepšovat a odměnou Vám za to budou nádherné vzpomínky.
Je prima zajít si k profesionálovi a nechat se zvěčnit, mnozí fotografové dělají skutečně nádherné portréty, momentky a jiné fotografie, ale co si budeme povídat, ne moc lidí má peníze na to chodit k “foťákovi” pravidelně a hlavně, on s Vámi nebydlí, a tak mnohdy videa z narozenin, Vánoc, nebo jiných příležitostí, máte ve svých rukách vy.
Kdo ví, třeba jsem někoho navnadila pořídit si levnou kamerku a začít dokumentovat dovolené, dětství.
Mně vždycky přišlo zbytečné natáčet, hlavně, když jsem byla v pubertě, jsem dědu absolutně nechápala. Teď už ale vím, proč se kamera a foťák staly kdysi jeho vášní.
Pokud budete chtít, můžu přidávat další a další videa, abyste mohli najít inspiraci pro svoji tvorbu 🙂
Dneska se s Vámi podělím o to, jaké to je mít doma 2letou treperendu (Video bylo natáčené těsně po jejích 2.narozeninách)
Najdete ho pod odkazem na ULOZ.TO, jelikož jsem použila hudbu krytou licencí, tudíž mi bylo zablokované na youtube.
OKDAZ NA VIDEO: https://ulozto.cz/!EDw4GrkbB/v-hlavni-roli-terezka-mp4
 
Amatérskému filmu zdar! *heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account