“Musím odjet pryč. Půjdu po svých, s krosnou na zádech. Moc nevím kam, ale musím.” Usměju se a přikývnu. Když Eva něco musí, tak musí. Moje role vedle ní sice není “kývací” (diskutujeme, mám protinávrhy, občas spolu nesouhlasíme), ale vždy hledám cesty a podporuji ji. V téhle cestě ji podporuji dvojnásob.

Už jen pro tu srandu

“To je poprvé, kdy na letiště nepřiběhnu v šatech a s kufrem na kolečkách. Vůbec nevím, jak si zabalit!” říká mi pár dní před odletem Eva. Ta Eva, která byla v roce finalistkou soutěže Česká Miss. Pamatujete tu dobu? To ještě mnoho z nás sledovalo přímý přenos TV Nova, kde v porotě usedli mimo jiné Leoš Mareš, Ivana Trump nebo Tereza Maxová.

Kdo Evču zná, ví, že není Pravá blondýna, ale v pohorkách a nenalíčenou ji také často nepotkáte. Zároveň jí tedy nevěřím, že mezi trekové hole a funkční prádlo nevecpala řasenku a alespoň jeden “cool outfit”. Takže ano, těším se na historky. Něco mi říká, že o ně nebude nouze.

Aktivní testerka

Zmiňuji soutěže krásy, v tu dobu jsem ještě netušila, o koho jde. Když ale Evča říká, že je testerkou všech rolí života ženy, bere to testování poctivě.

První foto po několika dnech přišlo se vzkazem: „Jsem total ko, ale je to boží!“ Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Rozvod, operace, vstup investora. Poznaly jsme se zhruba v období, kdy s ní vyšel tento rozhovor. Pak opouštěla i odpouštěla, začala natáčet rozhovory, rozloučila se s Jenny, otevřela s bráchou Bufáček v Karlíně a…mám pocit, že se událo ještě pár „drobností“. Často slýcháme, že je Evča ve svém blogu až neuvěřitelně upřímná, že je vlastně odvážná, když veřejně píše o svých pocitech a zkušenostech, radostných i strastných. Netroufám si odhadnout procenta, ale vězte, že je ještě “pár” příběhů či pocitů skrytých mezi nejbližšími nebo jen v ní. A jeden takový příběh si teď píše cestou. Svou cestou.

Inspirativní žena

Pamatujete, kdy naposledy jste byli sami se sebou? Se sluncem v zádech či na tváři, bez cíle, bez plánu, bez drnčení telefonu, bez pracovního zápřahu? Najednou neslyšíte žádné: “Potřbeuji, chci, buď tam a tam, v tolik a v tolik, buď skvělá, oslň je, propoj mě,…”A víte, co je na tom nejlepší? Člověk nemusí mít mžitky před, ani kruhy pod očima, aby si mohl sbalit a odjet. Ať už na Lipno, k Balatonu nebo prochodit magické Andy. Je to jedno. Pokud vám to dělá dobře, tak se sbalte a jeďte! A pošlete nám fotku.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové
Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Jak to bude dál?

Pokud to půjde podle plánu, příští blog už bude od Evči. O čem? To vůbec netuším. A o to víc se na to těším. Tak si užívejte hezké dny a plňte si své malé i velké sny.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Zdroj: Eva Čejková, Wikipedia Commmons

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 7 měsíců ago

  Evička je hodně akční žena, ale umí si i užívat, a to je správně… Ať se daří, cesta je fajn a vy se vrátíte odpočatá…♥♥♥

 2. Romana Mlynářová 7 měsíců ago

  Děkuji za pěkný článek, ano člověk se mnohdy musí vrátit sám k sobě. Moc Vám tu cestu přeji. Myslím, že Vám rozumím.

 3. Aneta Kollerová Mašková 7 měsíců ago

  Aneb Když musíš, tak musíš. Paní Evě přeji šťastnou cestu a načerpání nové energie. Hrozně ráda si čtu o inspirativních lidech. A zvlášť o lidech, kteří žijí takový život, jaký chtějí oni sami, ne jaký od nich očekává rodina, okolí nebo společnost. Navíc paní Eva je inspirací jakožto podnikatelka, a tato oblast – podnikání – mě momentálně zajímá hodně.

 4. NelaVávrová 7 měsíců ago

  Krásný článek, paní Eva je velká bojovnice. Zasloužila si nabrat energii a stále mě nejvíce zaujímá a těším se na nový příspěvek, kde se zatoulala. Sama vím, že když mám špatné období tak mi nejvíce pomůže vypadnout, výlet, příroda…

 5. Jaroslava Korpášová 7 měsíců ago

  Pěkné, paní Eva si dle mého zbytečně “nakládala”, tak snad jí cesta pomůže uvědomit si, co je v životě nutné a co nikoli. Jinak obdivuji každého, kdo se vydá na cestu sám. Pro mě by to nebylo, nejsem ani tak odvážná a navíc by mi bylo smutno. Já potřebuji okamžitě své pocity a dojmy s někým sdílet.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account