497

S hledáním lásky má svoje vlastní zkušenosti. Zkusila několik seznamek, „chatování“ i rande naslepo. Sice pořád nemohla najít vysněného partnera, ale podnikatelský duch ji rozhodně nechyběl. A proto Radka Novotná založila unikátní seznamovací platformu Set Me Up, která podporuje osobní setkávání. Seznamte se…

Vzpomenete si, kdy přišla první myšlenka na založení vlastního podnikání?

Podnikat jsem začala hned po maturitě. Šla jsem do Prahy a usmyslela si, že budu vizážistkou. Než jsem se vypracovala a dostávala stabilně zakázky v show byznysu, trvalo několik let. Založit si vlastní firmu a rozjet nový byznys v oblasti seznamování, přišlo před několika lety a bylo to po mém posledním rozchodu s tehdejším přítelem, se kterým jsem žila.

Proč jste si vybrala jako podnikatelský záměr právě sektor „lásky“ ?

Někdy se přihodí, že v životě dojdete do bodu, kdy vás najednou vyděsí, že jste single, nemáte vztah a případně ani rodinu. Přesně to se stalo mně. Zkusila jsem několik seznamek, chatování i rande „naslepo“. Ale ze všeho jsem měla pocit, že to je tlačení na pilu. Zatoužila jsem po přirozeném seznámení se, aby prostě přišlo a já v ten moment ucítila, že je to „ono“, že přeskočila jiskra. Nechtělo se mi v mém věku na populární seznamovací aplikace. Mrzelo mě, že se vytratila romantika v randění, gentlemanství u mužů a křehkost u žen. Přála jsem si více osobního kontaktu a hlavně nenuceného seznamování s případnou podporou přátel.  

Set Me Up fandí lásce. Jaká je hlavní myšlenka vaší společnosti?

My v Set Me Up věříme, že vzájemná osobní setkání jsou k nezaplacení. Podporujeme kvalitní vztahy, ty dlouholeté i ty nejčerstvější. Chceme do uspěchaných vztahů a seznamování vrátit romantiku a vzájemnou důležitost. Jsme platforma, která podporuje přirozené seznamování na akcích v přátelském duchu a díky které mohou nezadaní znovu objevit lásku. Jde nám o vážné seznamování, podporu nových vztahů a upevnění vztahů, které už trvají.

Jakou nejlepší radu jste v podnikání dostala?

Stůj si za svým cílem a vysílej svou myšlenku/přání do vesmíru. Všechno přijde ve správnou chvíli. A moje osobní rada pro mě samotnou „Když to nejde dveřmi, vlez tam oknem“ a pořád o tom mluvit!

Co bylo nejtěžší v začátcích vašeho podnikání?

Nejtěžší bylo přiznat si, že to není tak jak to bylo v mé hlavě na začátku. Celé to má svůj vývoj a prostě se smířit s tím, že to nemusí být podle „tabulek“. Jsem systémový typ, musím si věci odfajfkovávat a od toho jsem dost polevila. Hodně to byl pokus/omyl. A těžké v tuto chvíli? Vrátit něco, co už je dávno pryč, protože doba se mění, koukáme každý do svého mobilu. Vytratil se oční kontakt, povídání si jen tak na zastávce, čas dělat si jeden pro druhého, ať ve vztahu nebo v přátelství. Mít to přesvědčení pokračovat dál dál, protože to má smysl. Mít stále víru, že to „retro“, které chci díky Set Me Up vrátit, je stále to nejcenější co máme. Je to láska a přátelství.

Vaše společnosti Set Me Up nabízí různé seznamovací akce. Jak takové eventy vypadají? Co na nich mohou svobodní zažívat?

Budou to večery spojující kulturní zážitek a možnost nenuceného seznamování. Plánujeme sérii společenských akcí, na kterou může přijít kdokoliv – singles i zadaní. Náramek vybraný při vstupu nanásilně napoví, zda jste přišli jako doprovod, jste šťastně ve vztahu nebo na svoji lásku teprve čekáte. Kulturní program naláká nejen zájemce o seznamování, ale i jejich zadané přátele nebo jiný doprovod. Začneme s uvolněných programem standup komiků, jak jinak než na téma seznamování.

Jako jednu z forem seznámení, kterou nabízíte, je piknikový koš. Co tato služba obnáší?

Netradiční aranžované pikniky jsou pro čerstvé i dlouholeté páry. Na míru připravujeme tématické pikniky na pražském Petříně s kvalitním pohoštěním a romantickou atmosférou. Vytváříme prostor pro kvalitně strávený čas a nabízíme zážitek, na který budou páry ještě dlouho vzpomínat. První rande, žádost o ruku, radostná novinka nebo oslava výročí – stačí si vybrat a my vše s láskou připravíme. Až na příští rok máme v plánu dělat velké seznamovací pikniky.

Vybrat si klienti mohou ze čtyř piknikových košů. Jaký je mezi nimi nejoblíbenější?

Určitě ten s delikatesami, at´už z Toskánska nebo Španělska. Je to gurmánský zážitek.

Myslíte, že v současné době nám vztahy nefungují správně, když tolik lidí oslovuje seznamovací agentury?

Myslím si, že je příliš uspěchaná doba. Chtěli bychom všechno hned a nejlépe tak jak to máme v hlavě. Klademe si nároky a vytváříme si domněnky o tom druhém. Už jen, když se podíváte jak seznamování funguje přes populární seznamovací aplikace. Protějšek si vybíráme jak na eshopu. 

V čem je vaše agentura jiná?

Nejsme taková klasická seznamka. To co jsme,vlastně ani není ani seznamkou. Jsme platforma, která podporuje osobní setkávání, fandí lásce, ať už ji máte nebo ji zrovna hledáte. Chceme radami odborníků na téma seznamování, pomáhat, protože nám to neni jedno, jak a co prožívají singles v dnešní uspěchané době a víme, že to neni snadné najít protějšek. 

Jakými úspěchy se můžete pochlubit?

Máme za sebou nespočet romantických pikniků pro dva na Petříně a mnoho spokojených zákazníků, kteří udělali radost tomu druhému, když nechali námi piknik připravit jako překvapení. Ty šťastné dvojice po pikniku, je naš úspěch, že jsem jim dali tak krásný zážitek, který v nich jistě zanechá milou vzpomínku ještě dlouho poté.

Co byste poradila všem, kterým se seznámení dlouho nedaří?

Poradila bych, nechat to na nějakou dobu být a začít se věnovat sami sobě. Ale každopadně pokud neztrácíte naději a chcete to zkoušek dál a dál, neslevovat z vašich nároků, ale zároveň dávat šanci i těm, kteři nesplňují 100% z vašich požadavků. Přeci jen je to o nějaké chemii a zajiskření a to poznáte jedině z osobního kontaktu.

Jak dlouho obvykle trvá, než klient najde partnerku nebo partnera?

To je hodně individuální. Nelze říct jednoznačně. Možná je to o tom správném načasování, kdy a kde toho druhého potkáte, ale jít tomu naproti je fajn, minimálně vás to posouvá ve zkušenostech a formuje to vás samotný. Každý koho v životě potkáte, by vás měl něco přiučit. Pokud to neni ten správný protějšek.  

Jakou chybu vaši klienti nejčastěji dělají při seznamování?

Mají příliš vysoké očekávání. Pokud neodpovídájí z větší části kriteriím ze seznamu, utíkají od seznámení. Nedávají šance dalším schůzkám. Nepřekonávají překážky, když protějšek neodpovídá jejich požadavkům. Spousta lidí dělá chybu, že si rozjíždí několik seznámení najednou.

Jaká je vaše rada na seznámení?

Určitě se nevzdávat, když to nevyjde hned po první schůzce. Protože na každého čeká ten správný protějšek.

Jaká nejbližší seznamovací akce vás v blízké budoucnosti čeká?

Naše první zahajovací akce se uskuteční 16. září 2021 ve stylových prostorách divadla Royal s nádechem prvorepublikové atmosféry na Vinohradech.Připravili jsem program stand-up komiků v čele s Richardem Nedvědem na téma seznamování. Hosty čeká také spousta zábavy – fotokoutek s naší nejlepší portrétní fotografkou, tombola, welcome drink i pohoštění. Vystoupením se stand-up show akce končit nebude. Pro afterparty bude otevřený bar a o hudbu se postará DJ. Na akci budou pozvané VIP z českého showbyznysu.

Foto: archiv

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account